Takı & Aksesuar Modelleri

Zippo Model Çakmaklar İle İlgili İlginç Bilgiler

Zippo çakmaklar bildiğiniz gibi günümüzde oldukça ünlü. Bu çakmaklar adeta erkek modasına hitap eden son derece güzel tasarımlara sahip ve oldukça karizma gözüküyorlar. Belki de onları bu kadar havalı gösteren şey fiyatları da olabilir.

isimli zippolar | Moda Ve Kombin Önerileri
isimli zippolar

Zippo çakmaklar epey pahalı. Peki Zippo çakmaklarının ilk piyasaya sürüldüğünde epey ucuz olduğunu biliyor muydunuz? Üretilen ilk Zippo çakmaklar sadece 1.95 Dolar’a üretildi.

Açıklanan rakamlara göre şuana kadar toplam da 500 milyon’dan fazla Zippo orjinal çakmak üretimi yapıldı. Dünya üzerinde 1500’den fazla film ve dizide de bu Zippo çakmaklar epey kullanıldı. Özellikle de ana karizmatik pek çok karakter bu Zippo marka çakmakları mutlaka kullanıyordu. Zippo bir Amerikan malıdır ve Amerika İkinci Dünya Savaşı’na katıldığı zaman Zippo model çakmaklar yalnızca Amerika için sunulmuştur.

Zippo, ismini fermuar kelimesinden almıştır. Kısa sürede inanılmaz bir üne kavuşan markanın şuan da pek çok yerde çakma ürünleri bulunmaktadır. Orjinal bir Zippo epey pahalı iken çakma Zippo çakmaklar 10 TL’ye bile bulunabilmektedir.

isimli zippolar 1 | Moda Ve Kombin Önerileri
isimli zippolar

ZİPPO KULLANANLARIN %21’İ KOLEKSİYONCU

Yapılan bir araştırmaya göre Zippo kullananların %21 civarını koleksiyoncular oluşturuyor. Yani koleksiyon sahibi insanlar Zippo model çakmakları koleksiyonlarının olmazsa olmaz birer parçası olarak görüyorlar. Hatta yalnızca Zippo model çakmaklardan oluşan koleksiyonu olanlar var.

Zippo | Moda Ve Kombin Önerileri
Zippo

Hatta ve hatta sigara içmediği halde Zippo model çakmakları muhakkak koleksiyonunun bir parçası yapanlar var.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir