Saç Bakımı

Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Zeytinyağının sağlık için faydaları saymak ile bitmez. Yendiği zaman vücuda ne kadar yararlı ise dışardan uygulama yapılarak kullanıldığında da yine çok faydaları vardır. Saçları güçlendirmek için, parlaklık kazandırmak için, canlılık kazandırmak için, dökülmeleri önlemek için birçok sorununun çözümünde mutlaka zeytinyağına başvururuz.

Zeytinyağı ile saç bakımı nasıldır? İşe yarar mı?

Kepek probleminde zeytinyağı; Limon suyu ve zeytinyağını karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayın, limon suyu ile kepekler yumuşar ve zeytinyağı ile saç derisi nemlenir dolayısıyla kurumuş saç derisi kepek yaptığı için kepek sorunu ortadan kalkar.

Güçlü saçlar için zeytinyağı; Saçlarınıza zeytinyağı ile masaj yapın ve 15-20 dakika bekletin daha sonra yıkayın, bu işlemi haftada bir iki kez yapın. Kimyasal nemlendiricilere ihtiyacınız kalmayacak ve saçlarınız beslenip nemlenecek aynı zamanda güçlenecektir.

Kuru saçlar için zeytinyağı; Saçlarınız çok kuru ise ve canlılığı yoksa yarım çay bardağı zeytinyağını alın ve saçlarınızı dipten uca doğru masaj yaparak yağlayın, 20 dakika bekleyin. Daha sonra şampuanla yıkayın saçlarınızdaki kuruluk gidecek ve nemlenecektir. Saçlarınızı uzatmak için zeytinyağı; Saçlarınız kolay kolay uzamıyorsa ve uzatmak için çaba sarf ediyorsanız zeytinyağı ile yeni saçlar çıkmasına ve çabuk uzamasına etki edebilirsiniz.

Zeytinyağı ve bal ile hazırlayacağınız saç bakım maskesi ile saçlarınız güç ve parlaklık kazanacak. Yarım bardak zeytinyağını alın ve içerisine 1/4 bardak gerçek bal ilave edin, eczaneden almış olduğunuz E vitamini kapsüllerinden 3 tane ilave edin. Saçınıza güzelce yedirerek uygulayın ve duş bonesi ile sarın 90 dakika bekletin. Sonra durulayın, bal doğal bir nemlendiricidir, antioksidan içerir bu içerikleri sayesinde saçınızı besler. Doğal besin kaynağı olan zeytinyağı ile saçlarınızı besleyin ve nemlendirin, kimyasal bakım araçlarından doğal zeytinyağı bakımına geçiş yapın.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir