Gelinlik Modelleri

Zarif Ve Şık 2021 Büyük Beden Gelinlik Modelleri

Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri, moda dünyasınca tanımlanan ’44,46,48,50,52,54,56’ bedenlerdir. Ancak bu değişiklikler, ülke bazında değişiklik gösterebilmektedir. Bazen bu değişiklikler, gelinlik modelinin bir artı boyu büyük grubunda ve genişletilmiş boyuttadır. Gelin adayları, yaz ayları gerçekleştirilecek düğün törenleri için hafif kumaş türlerini seçebilirler. Uzun boylu büyük beden gelin adayları için ‘A-Line’ gelinlikler ideal seçim olacaktır. Büyük beden gelinliklerde, A-Line sizi daha zarif ve şık gösterirken, vücudunuzu sarması bakımından da güzel bir şekilde tamamlamakta.

zayif gosteren gelinlik modelleri 2021 | Moda Ve Kombin Önerileri
zayıf gösteren gelinlik modelleri 2021

Gelinler, genellikle büstü vurgulamakta ve ağır olan kısımları gizlemektedir. Bu sayede, gelinlikler vücutta daha güzel akmakta. Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri, genelde düğün zamanları kendini daha rahat ve salaş hissetmek isteyen adayların tercihi. Büyük bedenlerin en çok tercih edilmesinin diğer bir yanı ise birden fazla kumaş katmanı ve taşlar ile bezenmemiş olmasıdır. Bu da hanımlarıdaha rahat ve zarif bir görünüme ulaştırıyor. Vücudun üst kısımlarına dikkat çekmek isteyenler, omuz kısmı açık büyük beden gelinlikleri tercih etmelidir. Böylelikle memnun olmadığınız vücut bölgelerinin dikkatini başka yöne dağıtmış olursunuz. Bu püf noktası, büyük beden gelinlerin en fazla dikkat ettiği detaylar arasındadır.

Tüllü Uzun Kol Büyük Beden Gelinlik Modeli

Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri içerisinde tercih edilebilecek diğer bir model ise uzun kol tül modeldir. Büyük beden gelinlik modeli tercih edecek adayların dikkat etmesi gereken diğer bir husus ise, boylarının uzunluğudur. Eğer düzgün bir vücuda ve sahip değilseniz ve uzun boylu değilseniz tercihiniz, A-Line bir gelinlik olmalıdır.

Midi Model Büyük Beden Gelinlik

Bu gelinlik modeli, sizi daha az geleneksel bir yapıda göstermekte ve asi ruhunuzu ortaya çıkarmakta. Bu modelin tasarımı oldukça sofistike ve sadedir.

Kapak Kol Büyük Beden Modeli

xl gelinlik modelleri 2021 | Moda Ve Kombin Önerileri
xl gelinlik modelleri 2021

Üst kollarınızın ağır görünmesinden rahatsızsanız bunun çözümü oldukça basit. Bu çözüm elbette ki kapak kollu modeller. Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri içerisinden adayların tercih edeceği kapak kollu modellerde bazı hususlar önemlidir. Modeli tercih ederken gelin adaylarının dikkat etmesi gereken husus, kalınlığın artırılmaması için seçecekleri şeffaf kollu kapak modellerdir.

Balık Model Gelinlik Modeli

Kilolu veya zayıf olmaksızın tüm gelin adaylarının ilk tercihleri arasında balık model gelinlikler gelmektedir. Bunun nedeni, elbette eşsiz bir vücut şekli. Uzun boya sahip olmayan büyük beden gelin adaylarının balık modeli tercih etmeleri hiçte yanlış bir seçim olmaz. Balık modellerinde ekstra uzun modeller tercih ettiğinizde de boyunuzu uzun gösterecektir.

Omuz Dekoltesi Olan Balık Gelinlik Modeli

Omuz dekoltesi olan bu büyük beden model, zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasında yer alan modellerden. Büyük beden gelinliğin bu modeli, gümüş renginde olup gelin adayının cildine tam zıt bir görünüm oluşturmakta. Balık görünümlü deniz kızı siluetleri, vücut eğriliklerini güçlendirir ve vurgular.

Dantelden Oluşan Büyük Beden Gelinlikler

Danteller, bilindiği üzere şıklığın ve zarafetin simgelerindendir. Yüksek bel çizgileri, gelinlerin karın kısımlarını çok iyi bir şekilde gizlerken gelinliğin kol kısımlarındaki şeffaflık olduğunuzdan ince gösterecek. Gelinlik modelinin yanı sıra göz önüne almanız gereken diğer bir tüyo ise;

-Düğünlerinizde adeta bir kuğu gibi olmak istiyorsanız dantelli ve sırt dekolteli gelinlikler tercih etmelisiniz. Doğru bir şekilde seçilen bu modeller, sizlerin lehinize olacaktır.

Bohem Tarzı Gelinlik Modeli

sisman gelinlik modelleri | Moda Ve Kombin Önerileri
şişman gelinlik modelleri

Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasında gösterilebilecek diğer bir model, ‘Bohem’ tarzı gelinlik modelidir. Muhteşem bir görünüme sahip olan bu model, akan silüet ve güzel büstü vurgulaması bakımından daha uzun görünmenizi sağlayacak.

Straplez Kalp Yakalı Gelinlik Modeli

Bel kısmında yer alan zarif ve ince kemerler, bu modelde ön plandadır. Kalp yakalı modeller, dikdörtgen bir vücuda sahip gelin adayları için idealdir. Bu modelde, tüm dikkatlerin bel kısmından omuz kısmına kaydırmak ta olası. Straplez kalp yaka büyük beden gelinliklerde yaka kısımları açık olduğu için kullanılacak olan duvaklar, saç aksesuarları bu modeli tamamlayacak aksesuarlardandır.

Kısa Kol Büyük Beden Gelinlik Modeli

Tercihini kısa kollu modellerden yana kullanmak isteyen büyük beden gelin adayları, yapacakları bu tercihlerle hem kollarını hem de omuz kısımlarını kapatabilecek. Elma vücut tiplerine sahip olan gelin adayları, zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasından kısa kollu olanı tercih edebilir. Bu modelin düz kesimini ve kuyruklu modelini tercih edenler, platform topuk giyerek olduklarından daha ince ve uzun bir silüete kavuşabilirler.

Vintage Gelinlik Modelleri

dantelli ozel gelinlik modelleri | Moda Ve Kombin Önerileri
dantelli özel gelinlik modelleri

Retro etekleri seven büyük beden gelinler, diz altında biten midi boy ve kısa kollu gelinliklere bayılacak. Nikah elbisesi olarak ta tercih edilebilecek bu modelleri isterseniz nikahınızda isterseniz de düğününüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modeli tercih edecek olan büyük bedenli kadınlar, gelin ayakkabılarını da tarzına uyumlu olacak şekilde seçmesi gerekmektedir. Örneğin; yumurta topuk modeller ve bantlı gelin ayakkabılarını deneyebilirsiniz.

Yarım Balık Modeli

Balık modelleri, vücut hatları birbiri ile uyumlu olan gelin adayların zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasından en sık seçtiği modellerdendir. Büyük bedenli olan kadınların balık modelini tercih ederken bu ayrıntıyı göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Üzeri taş işlemeler ile kaplı bu ışıltılı modeller, bilhassa otel düğünlerinde kullanılması gereken modellerdendir.

Saten Büyük Beden Gelinlik Modeli

Saten modellerinde V yakalı olanlar, beli taş detaylı olan modeller, en sık tercih edilen modellerden. Özellikle bu model, basen ve göbek bölgesinden şikâyetçi olan büyük beden gelin adaylarını mutlu edecek. Saten modelindeki zariflik ve bel bölgesinde yer alan taş detayları, şıklığınıza şık katacak. Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasından tercih edeceğiniz V yaka model ile kusursuz görünebilirsiniz. V yaka büyük beden gelinlik modellerinde tasarlanan bu modelde, saçlarınızı atkuyruğu veya su dalgası yaptırabilirsiniz.

Kayık Yakalı Büyük Beden Gelinlikler

buyuk beden sik ve zayif gosteren gelinlik modelleri | Moda Ve Kombin Önerileri
büyük beden şık ve zayıf gösteren gelinlik modelleri

Kayık yaka gelinlikler, büyük beden gelinliklerine en fazla hitap eden ürünler arasında yerini alan modellerdendir. Kayık yakalı gelinlikler, kısa boylu ve elma tipi vücuda sahip olan gelinlerin tercih etmesi gereken bir modeldir. Bunun nedeni ise modelin, bel kısmından değil, göğüs altı kısımdan genişliyor oluşu. Bu şekilde belden değil de göğüs altından genişleyen kesimler olursa bacak boyunuz da daha uzun görünecektir.

Peplum Tarzı Büyük Beden Gelinlikler

Peplum tarzı modeller, gelinliklerinde katların ve hareketlerin olmasını tercih eden kadınların tercihleri. Zarif ve şık 2020 büyük beden gelinlik modelleri arasında farklı görünmek isteyen gelin adaylarına hitap etmekte. Özellikle dikdörtgen vücut tipi bulunan ve bel oyuntusu az olan büyük beden gelinlere hitap eden bir modeldir peplum tarzı modeller. Bu modelden yana tercihini kullanacak olan gelinler, daha kıvrımlı bir yapıda stil oluşturabilirler. Kısa boylu gelinler için modelde tek dezavantaj, kol boyunun biraz uzun olmasıdır. Çünkü kısa boylu gelinlerin kol boyunu yeteri kadar göstermeyecektir. Yalnız bu modelde sizlere önerilebileceğimiz bir kaç tüyo ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün. Modelin kol kısımları, daha da uzun kullanıldığında (Truvakar Yaka) veya kısa kol halinde kullanılması halinde uyum yakalanabilir.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir