Cilt Bakımı

Zamanımız Değerli! İşte 7 Kolay Bakım Önerisi

Bütün kadınlar güzeldir. Çirkin kadın yoktur derler. Bakımsız kadın vardır.

Kadınlar, hayatımızın en değerlileridir. Fedakardır kadınlarımız.

Zamanın içerisinde çalışmaktan, çabalamaktan kendilerine bakamayacak bir hale gelirler. Yılların yorgunluğu onları çok yıpratır. Günümüzde artık kadınlar hem iş hayatında aktif bir rol üstlenir hale gelip hem de ev hanımlığının hakkını en iyi şekilde veriyorlar.

Bir yandan da kendi kişisel temizlikleri ya da bakımlarına da bir hayli önem veriyorlar. İşte siz kadınlar için kolay bakım önerileri:

Yüzünüzü İyi Temizleyin ve Aknelerinizden Kurtulun

Sağlıklı bir cilt tonuna ulaşmak için yüzünüzü sabahları mutlaka yıkayın. Yatmadan önce ise makyajınızı mutlaka yıkayın. Makyajınızı temizlemek için yüz yıkama jeli kullanın. Daha sonra yüzünüzü herhangi bir yüz toniği ve pamukla silin. Eğer toniğiniz yoksa evde bulunan elma sirkesi de yüz temizliği için yeterli olacaktır. Birkaç damla elma sirkesi ile bir çay bardağı suyu karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Özellikle burun bölgesinde oluşan siyah noktalar cildinizin kötü görünmesine neden olur. Düzenli olarak burun bantları kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Koltuk altı Bölgenizin Kararmaması İçin

Bir adet orta boy patatesi rendeden geçirin. Suyunu ve posasını koltuk altlarınıza sürün. Sürekli kullanmanızda kararmaların kaybolacağını göreceksiniz.

Detoks Suları Hazırlayın

Limon ve maydanoz suyundan hazırlayacağınız karşımın içine bir çay kaşığı tarçın kullanın. Bir litre ılık suyun içine hazırladığınız karışımı ekleyin. Her sabah, kahvaltıdan önce bir bardak tüketin.

Makyaj Malzemelerinizi İyi Temizleyin

Makyaj malzemelerinin temizliği oldukça önemlidir. Tüm malzemeleri düzenli olarak yıkamak, bakteri oluşumunu engelleyecektir.

Yorgun gözaltları için salatalık püresi kullanın. Sağlığınız için düzenli yürüyüş ve egzersiz yapın.

Zamanınızın kıymetini bilin. Sizi üzen her şeyden uzaklaşın.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir