Makyaj Önerileri

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Kadınların en merak ettikleri konulardan biri de şüphesiz yüzü zayıf göstermek için yapılması gereken makyajdır. Bazı kadınlar her ne kadar zayıf olursa olsun yüzleri topludur. Biliyoruz ki her ne kadar kilo verilse de yüz en zor zayıflayan bölgedir. Fakat bazı makyaj teknikleri ile yüzü zayıf göstermek mümkün. İşte o makyaj teknikleri..

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır | Moda Ve Kombin Önerileri

  • Yüzü zayıf göstermek için yapmanız gereken ilk işlemler kapatıcı fondöten ve aydınlatıcı uygulamak. Bunu yaparken de yüz hatlarınıza göre yapmanız doğru olacaktır. Yüzünüzün zayıf gözükmesi için kaş kemiklerinin, elmacık kemiklerinin ve alt çene kemiğinin belirginleştirilmesi gerekir. Bunun için bu bölgeleri cilt tonunuzdan 2 ton açık aydınlatıcı kullanarak aydınlatmalısınız. Diğer bölgelerinize de aksine cilt tonunuzdan 2 ton koyu fondöten ile gölgelendirmelisiniz.
  • Toplu bir yüzünüz varsa yüz hatlarınızı, kemiklerinizi daha da belirginleştirmelisiniz. Mesela elmacık  kemiklerinizi. Allık kullanarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeniz doğru olacaktır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Allığı sürüş şekliniz önem taşımaktadır. Allığı geniş ve fazla uygularsanız yanaklarınız daha çok ortaya çıkar. Elmacık kemiğinin hemen altına uygulanmalıdır.
  • Sıra geldi ruja. Dolgun dudaklara sahipseniz kırmızı veya başka dikkat çekici bir renk ile dikkatleri dudağa çekebilirsiniz. Aynı şey aslında göz makyajı için de geçerlidir. Göz alıcı bir göz makyajı ile dikkati gözlere yoğunlaştırarak gözleri yanak bölgelerinden uzaklaştırabilirsiniz.
  • Kaş yapısı burada oldukça önem taşımaktadır. Yüzünüz topluysa ve incecik bir kaşınız varsa daha da toplu görünürsünüz. Bu yüzden kaşlarınızı çok aldırmamanızda fayda vardır. Fakat kalın derken çok kalın kaşları kastettiğimizi düşünmeyin.

 

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir