Gelinlik Modelleri

Yüze Göre En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Her zaman özen gösterdiğiniz saç modellerimiz, daha da özel bir gün olan düğün için daha fazla özen gösterilmesi gereken bir konudur. Genellikle gelin başı denildiğinde abartılı ve farklı stiller söz konusu olabiliyordu. Neyse ki bu konu artık mazide kaldı.

Artık yüze göre gelin saçı modelleri daha fazla önem verilen konuların başında yer alıyor. Bu şekilde kıyafeti makyaj ve saç üçlemesi en iyi şekilde kurgulanmış oluyor. Etkin ve özel bir saç modeli yerine prova ettiğiniz ve yüzünüze uygun saçları tercih etmelisiniz.

Yüz Tipine Göre Gelin Saçı Modelleri ve Modası

Oval bir yüz hattınız var ise, oval yüze uygun bir topuz kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda açık gelin saçı modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu konuda giydiğiniz gelinlik modeli de dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı olacaktır.

Yuvarlak yüze göre gelin saçı modelleri yandan ayrılan topuzlar en uygun seçimlerden olacaktır. Kabarık ve krapeli modeller de gayet hoş duracak bir diğer model alternatifleri içinde yer alıyor.

Dikdörtgen bir yüze sahip olanlara göre gelin saçı modelleri  enseye topuz kesinlikle en hoş duracak modeller arasında. Ayrıca yandan ayrılmış modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kalp şeklinde bir yüze göre gelin saçı modelleri  yandan ayrılan dağınık gelin saçları ile tepeye toplanmış kabarık bir topuz kesinlikle sizlere çok yakışacak modellerin arasındadır.

Kare yüzlülere göre gelin saçı modelleri   ise bu konuda en şanslı guruplar diyebiliriz özellikle kare yüze göre gelin saçı modelleri arasından bukleler ile zenginleştirilmiş bir yan topuz, ya da tamamen dümdüz açık saçlar ile hazırlayacağın özel bir gelin saçı modeli bu tip yüze en uygun olanı olacaktır.

Farklı saç alternatiflerinin olmasının en güzel yanı gelinliğinizin modelini de dikkate alarak uygun olanı belirlemeniz olacaktır. Bu şekilde degajı açık ya da sır degajı olan bir gelin ile farklı saçları deneyerek hangisinin hoş olduğuna bakabilirsiniz.
Bu arada yüze göre gelin saçı modelleri arasından seçim yapacak olan tesettürlü gelinler için daha çok yüze göre tesettür gelin başı modelleri önem arz etmektedir.

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu