Moda ve Kombin Önerileri

Yüz Tipinize Uygun Saç Kesimleri

11.08.2017
817
Yüz Tipinize Uygun Saç Kesimleri

Yuvarlak Yüz için Saç Kesimi:

Yuvarlak bir yüze sahipseniz önceliğiniz  yüzünüzü daha ince ve uzun göstermek olmalıdır. Bu yüzden de saçlarınızı ortadan ikiye ayırmak iyi bir tercih olacaktır. Ayriyeten de saçlarınızın üst kısımlarına hacim katarak yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz. Elmacık kemiğinizin üzerine düşen perçemler, uzun doğal yapılmış dalgalar, çene kısmından başlayan katlı saçlar da yüzünüzün ince görünmesini sağlar.

Oval Yüz için Saç Kesimi:

Bu yüz tipine sahipseniz çok şanslısınız. Hemen hemen her saç modeli yüzünüze yakışmaktadır. Yine de bazı şeylere dikkat etmekte fayda var. Kullanacağınız saç modeli yüzünüzü kapatmaz ve yüzünüzü de ön plana çıkartırsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Kare Yüz için Saç Kesimi:

Ön plana çıkan köşeli yüz hattınızı yumuşatmak için küt saçları veya katlı kesilmiş saç modellerini deneyebilirsiniz.  Bunun haricinde orta boyda kesilmiş asimetrik saçlar da yüzünüze en uygun saç tipidir.

Uzun Yüz için Saç Kesimi:

Eğer geniş ve uzun bir yüz tipiniz varsa size uygun saç modeli, kıvırcık ya da dalgalı saçlardır. Düz, uzun ve çok kısa kesilmiş saç modellerinden uzak durmalısınız. Yüzünüzü kısa göstermek için kahkul ya da yana taranmış perçemler kullanabilirsiniz.

Üçgen Yüz için Saç Kesimi:

Burada dikkat edeceğiniz şey, dar çene yapınızı oval hale getirmektir. Çene hizanızdan başlayarak saç uçlarınıza vereceğiniz dalgalar yüzünüzün oval görünmesine yardımcı olur. Eğer saçınızı kısa kestirmek istiyorsanız önleri uzun, arkası kısa kesilmiş saç modelini kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.