Saç Bakımı

Yüz Şekline Göre Saç Ayrımı Nasıl Olmalıdır?

Birçok kadının ilgisini çekebileceği bir konu da doğru saç ayrımıdır. Saç ayrımını hafife almamak gerek. Çünkü saçınızı yanlış ayırdığınız durumda olduğunuzdan daha toplu yüze veya uzun bir yüze sahipseniz yüzünüzün daha uzun görünmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle saçın ayrımı da önemli konulardan biridir. İşte yüz tipine göre doğru saç ayrımları

  • Oval yüz hattı bu konuda en şanslılardan. Eğer oval yüze sahipseniz genelde her saç ayrımını rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Uzun bir yüzünüz varsa, geriye doğru taranmış ıslak görünümlü saçlar tam size göre. Öne doğru düşen saçlar ise yüzünüzü daha uzun gösterir. Geriye doğru toplanmış saçlar ise size uygun olacaktır. Saçınızı ille ortadan ikiye ayırarak kullanmak istiyorsanız bunu dalgalı saç modeli ile kullanmanızda fayda vardır.
  • Yuvarlak bir yüz hattına sahip olanların da saçlarını ortadan ikiye ayırması pek doğru bir seçenek olmayacaktır. Fakat siz de ille ortadan ayırmak isterseniz hacimli bir saç yaptırmış olmanız gerekir. Aynı zamanda öne düşen dalgalı saç modelleri yuvarlak yüzünüz için daha iyi bir seçim olacaktır.
  • Son zamanlarda yapışık saç modelleri oldukça tercih edilen modeller arasında. Bu saç tipi oval yüze sahip kadınlara uygundur. Öte yandan yuvarlak yüz hattına sahipler için ise bu model yanlış bir tercih olacaktır.
  • Yandan derin ayrım ise üçgen yüz tipine sahip kadınlar için tavsiye edilebilir. Ayriyeten yuvarlak yüze sahip kadınlar da bu ayrımı yüzünü uzun göstermek için kullanabilir. Yuvarlak yüze sahip kadınlar unutmamalılar ki amaçları yüzlerini uzun ve ince göstermek olmalıdır.
  • Düz saçlar kafanızı küçük, yüzünüzü geniş gösterir. Yüzünüzü zayıf göstermek istiyorsanız gevşek, uzun dalgalı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayriyeten asimetrik kesilmiş ve ayrılmış saçlar da yüzü zayıf gösterir.
  • Kare ve dikdörtgen bir yüz hattına sahipseniz yandan ayrılmış saçlar yüz hattınızı yumuşatır ve yüzünüzün daha iyi görünmesini sağlar.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir