Moda ve Kombin Önerileri

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yazın gelmesiyle birlikte hem güneşin zararlı ışınlarından korunmak hem de tarzınızı konuşturmak için güneş gözlüğü kullanmak gerekmektedir. Elbette güneş gözlüğü seçerken rengi, şekli ve tarzı önemli olsa da göz sağlığımız için uygun olan gözlüğü tercih etmeliyiz. Peki doğru güneş gözlüğü nasıl seçilmelidir?

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle seçilecek güneş gözlüğünün orijinal olması önemlidir. Herkesçe bilinen, güvenilir markalar tercih edilmelidir. en önemli özelliklerinden biri olan UV filtreli camlar kullanılmalıdır. aldığımız güneş gözlüğünün sertifikalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. seçtiğiniz güneş gözlüğünün mutlaka CE işareti olmalıdır.

Bunların yanı sıra aldığınız güneş gözlüğünü camlarının rengi de oldukça önemlidir. Örneğin kahverengi, gri ve yeşil camlar parlak ışıklı ortamlarda faydalıdırlar. Özellikle plaj ve havuz gibi yerlerde kullanılması uygun olur. Sarı tonlarını barındıran camlar ise kayak ve avcılık sporları için kullanılmalıdır. Kırmızı ve tonlarını barındıran camlar ise düşük ışıklı ortamlarda kullanılmalıdır.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlükleri Nasıl Seçilmeli?

Eğer oval bir yüze sahipseniz, ince bir çene ve belirgin elmacık kemikleriniz varsa güneş gözlüğü seçiminde işiniz diğer yüz tiplerine göre daha kolaydır. Çünkü neredeyse her gözlük modeli oval yüze yakışıyor. Köşeli, oval ya da yuvarlak güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Eğer kare yüz şekline sahipseniz kalın saplı ve çekik çerçeveli modelleri seçebilirsiniz. Böylece belirgin olan yüz hatlarınız biraz daha yumuşayacaktır.

Köşeli yüz tipine sahipseniz yuvarlak, oval ve çekik modelleri tercih edebilirsiniz.

Kalp yüz şekline sahipseniz; yani dar çeneli ve geniş bir alına sahipseniz çerçevesiz ya da oval güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz. Böylece alnınıza göre daha dar olan çene yapınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Eğer üçgen yüz şekline sahipseniz pilot ve çekik modelleri deneyebilirsiniz. Böylece dar çene yapınız biraz daha dengelenecektir. Yuvarlak yüz şekline sahipseniz dikdörtgen, köşeli veya kedigözü gözlük modellerini seçebilirsiniz. Bu sayede yuvarlak olan yüz yapınız daha ince bir görünüme sahip olacaktır.

Trend Güneş Gözlüğü Modası

Bu sene geçen yıl da sık sık karşılaştığımız renkli camlar yine çok moda. Yüzün büyük bir kısmını kaplayan aynalı modeller de oldukça ilgi çekiyor. Tarzın doruğa ulaştığı geometrik ve asimetrik modellerse göz kamaştırıyor. Birçok ünlünün kullandığı ince camlı gözlükler ise bu yaza damga vuracağa benziyor. Gigi Hadid ve Kendall Jenner gibi isimlerin de arasında bulunduğu pek çok ünlünün tercihi bu yönde. Ayrıca gözlük cam ve çerçevelerinin kenarlarını süsleyen parlak taş ve işlemelerle de stilinizi konuşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.