Saç Bakımı

Yılan Yağının Saça Faydaları

Bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Şampuanlar ve kremler gibi kimyasal içerikli ürünler derken basen saça faydadan çok zarar vermektedir. Doğal yöntemlerle saçlara bakım yapmak en sağlıklı yöntem olurken saçı besleyen ve koruyan en önemli yağlardan biri ise yılan yağıdır. Yılan yağının saça faydaları oldukça fazladır. Çünkü yılan yağı, omega 3 yönünden zengin olmasıyla bilinmektedir.

Yılan Yağı nedir saça faydaları nelerdir

Pek çok insanın en yaygın şikayetlerinden birisi olan saç dökülmesi ve cansız saç kökleri sorununa yılan yağı oldukça faydalı olmaktadır.Yılan yağı ise saç köklerini güçlendiren, besleyen ve yeniden canlanmasını sağlayan doğal bir takviye niteliğindedir. Ayrıca kepekle ve saç dökülmesi ile mücadele konusunda da etkili olan yılan yağı, hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanımı rahatlıkla tavsiye edilmektedir. Yılan yağının saça faydaları kısa ve uzun vadede oldukça kalıcı ve etkilidir. Yağı direk saçınıza sürebilirsiniz veya başka yağlarla da karıştırarak saç diplerinizden başlayarak yılan yağını tüm saç diplerinize sürebilirsiniz. 20-30 dakika kadar bekledikten sonra şampuanla durulayabilirsiniz. Daha sonra saçınızın nem kazandığını ve canlandığının göreceksiniz.

Lavanta yağı, çam yağı, zeytinyağı, badem yağı gibi yağlarla da karıştırılarak kullanabilen yılan yağı saç köklerini dezenfekte edici özelliğe de sahiptir. Saçlarınıza doğal bakım yapmak ve güçlendirmek için haftada bir defa saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Saçlarınızın canlılığı artarken saç dökülmesi sorunu da yaşamayacaksınız.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir