Sokak Modası

Yazın Daha Ferahlatan Elbiseler – Yazın Giyilecek Rahat Elbiseler

Terletmeyen Ferah Elbise Modelleri ve Modası

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağında giyilen kıyafetler, insanlar için daha da bunaltıcı olabiliyor.

Bu sebeple daha hafif ince kıyafetler tercih etmek daha iyi olacaktır.

Peki, yazın daha ferahlatan elbiseler nasıldır? Yaz aylarında dar kıyafetler yerine geniş ferah kıyafetler tercih etmek daha ferahlatıcı olacaktır.

İnce elbiseler, kumaşı hafif olan kıyafetler tercih etmek yaz ayları için daha uygundur.

Kalın kumaşlı, uzun, dar kıyafetler vücuda yapışacak ve vücudu terletecektir. Yaz aylarında ferah tutan, yazlık elbiseler çiçekli ve uçuş uçuş olan elbiselerdir.

Parçaları pamuktan yapılmış elbiseler vücudu terletmeyecek ve ferah tutacaktır. Yaz aylarının en büyük sorunlarından birisi de terlemektir.

Kötü görüntü, kötü koku ve boğucu bir ıslaklık terleyen insanların yaşadıkları problemlerdir. Terlememek için ferah, ince elbiseleri tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Yazın Hangi Renk Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Açık renkteki kıyafetler yaz güneşini içine hapsetmeyecek, sıcaklığı dışarı vuracaktır bu sebeple yaz aylarında açık renkli kıyafet tercih edilmelidir.

Siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkteki elbiseler güneşi içine alır ve sıcaklığı içinde taşır.

Bu sebepten dolayı yaz aylarında sıcaktan korunmak için koyu kıyafetleri tercih etmemek gerekir. Kalın kumaştan yapılan elbiseler vücudu sıcaklığa çeker ve daha fazla sıcaklamaya neden olur.

Yaz aylarında kalın kumaşlı kıyafetlerden kaçınmak gerekir.

Yünlü elbiseler tercih edilmemeli, yerine ince ve kumaşı pamuk olan elbiseler tercih edilmelidir.

Yaz Aylarında Elbiselerin Şekli Nasıl Olmalıdır?

Bol elbiseler, genişliği fazla olan kesimi dar olmayan elbiseler yaz ayları için en uygun şekildeki elbiselerdir. Yaz aylarında daha çok beyaz ve beyaz rengine yakın renkteki, çiçekli, desenli elbiseler tercih edilir. Bu tür elbiseler spor giyim için de şık giyim için de uygundur.

Bir sandalet veya bir spor ayakkabı ile oldukça rahat kombinlenebilirler.

Fileli elbiseler yaz ayları için çok uygundur. Üzerinde delikleri bulunan fileli elbiseler, oldukça ferahlatıcı şekillere sahiplerdir.

Böylelikle giyen kişiler için yaz ayının bunaltıcı sıcağı azalmış olacaktır.

Yaz Ayına Uygun Kumaşlar Hangileridir?

Yaz aylarında giyilebilecek olan kumaşlar pamuk içeren kumaşlardır. Naylon kumaşlar vücuda yapışacak ve rahatlığı bozacaktır bu sebeple naylon kumaşlar yerine pamuk içeren kumaşlar tercih edilmelidir. Kumaşı ketenden olan kıyafetler yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir çünkü keten vücudu serin tutan bir kumaş çeşididir. İpekten yapılan kıyafetler yerine şifondan yapılan kıyafetleri tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Çünkü ipekten yapılan kıyafetler sıcak tutarken şifondan yapılan kıyafetler daha serin ve ferah tutacaktır.

Bu sebeple yaz aylarında ferah tutan kumaşlar tercih edilmeli, dar kesimli bünyesinde sıcağı barındıran ve kullanımı zor olan kumaşlar tercih edilmemelidir.

Delikli kumaşlar ferah tutarken, baskılı ve kalın kumaşlar vücudu hapseder ve sıcağa maruz bırakır bu sebeple bunlara dikkat edilerek kıyafet seçimi yapılmalıdır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu