Moda ve Kombin Önerileri

Yanakları Zayıflatmanın Yolları

14.08.2017
508
Yanakları Zayıflatmanın Yolları

Her kadın güzel, ince ve sıkı bir yüze sahip olmak ister. Bunun için de yapılması gereken şey yanakları zayıflatmaktır. Birçok kadın yanaklarındaki yağlardan oldukça şikayetçi durumda.

Çünkü toplu ve sarkık olan yanaklar kişiyi kilolu göstermektedir. Bundan dolayı da fotoğraf çekilmekten de kaçınır duruma gelirler. Yüz bölgesindeki yağları eritmek, diğer bölgelere oranla daha zor ve zaman alıcıdır.

Eğer ben sabırsızım, hemen yanaklarımın erimesini istiyorum diyorsanız cerrahi operasyona (yağ aldırma) operasyonuna başvurabilirsiniz. Diğer bir yol ise, bazı egzersizler yaparak ve düzenli beslenerek yüz bölgesindeki yağlardan zamanla kurtulabilirsiniz.

Yüz bölgesindeki yağları eritme egzersizleri

Egzersizle yüz zayıflatma yöntemi oldukça sabır isteyen bir yöntemdir. Bunun için sabırlı olmanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre aslında yapılması gereken iş çok basit. Günlük hayatınızda ne kadar çok gülerseniz yanaklarınızdaki yağların erimesi kolaylaşır.

Gün içerisinde 10 defa 1 dk boyunca gülümserseniz yanaklarınızdaki istenmeyen yağlardan zamanla kurtulabilirsiniz. Bunun yanında bazı yüz egzersizleri yaparak da zamanla yüz bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Ayriyeten de egzersizin yanında düzenli beslenmek de gerekiyor. Tuzlu ve yağlı gıdalardan uzak durmalısınız.

Özellikle tuz ve şeker tüketimi, yüzdeki su birikimini arttırır. Aynı zamanda alkol alışkanlığınız varsa yüzünüzdeki yağlardan kurtulmak için alkolden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü alkol, yüzdeki yağlanma hızını daha da arttırmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.