Saç Bakımı

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar dan nasıl kurtuluruz öneriler

Saçlar bir kadında en fazla önemsenen noktadır. Kadınlarda en fazla dikkat çeken noktalardan birisi saçlar olduğu için, her kadın saçlarının canlı ve parlak olmasını ister. Saçlar konusunda oluşan en büyük sorunların başında ise yağlanma gelir. Kadınlar kullandığı birçok kozmetik ürünle birlikte saçlarda yağlanmanın önüne geçmek ister. Ancak bazı saç tipleri yağlanmaya çok müsait olmaktadır. Bu noktada da yağlı saçlar için yapılması gereken bazı hassas bakımlar vardır.

yagli-saclar-icin-sac-bakim-onerileriYağlı saçlar için saç bakım önerileri arasında öncelikle duş konusu gelmektedir. Yağlı saçlara sahip olan kişiler eğer hergün banyo yapıyorsa, dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bir gün başınızı şampuanla yıkadıktan sonra, ertesi gün mutlaka sadece ılık su ile saçınızı yıkayın. Yani birer gün arayla şampuan kullanmaya çalışın. Ilık su, saçlardaki yağların akıtılması konusunda çok etkilidir. Sıcak su saçlar üzerindeki yağlara olumlu etki eder ve daha fazla yağlanmanın oluşmasına neden olur. Basit gibi görünen ama çok önemli olan bir diğer nokta da, saçların taranması ve fırçalanması ile alakalıdır. Eğer saçlarınızla sürekli oynayan, sık sık tarayan ve fırçalayan birisi iseniz, saçlarda yağlanma daha fazla olacaktır. Bu nedenle yağlı saçlara sahip olan kişilerin saçlarını mümkün olduğunda az taraması gerekmektedir. Yine yağlı saçlara sahip olan kişilere saç kurutma makineleri hiçbir şekilde önerilmez. Bunun yerine saçınızı doğal yollarla kurutmak daha doğru olacaktır.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir