Kombin Önerileri

Vücut Tipine Göre Tişört Seçimi

Geniş Omuzlu Kadınlar İçin Tişört Seçimi

Geniş omuzlara sahip olanların vücudu atletik bir yapıya sahiptir. Bu yüzden vücut yapısını biraz yuvarlaklaştıracak tişörtleri tercih etmeliler. V yaka, kare ya da derin yuvarlak yaka kesimler sizin için güzel olacaktır.

Aynı zamanda dikkatleri yüzünüze çeker ve gövdenizi daha uzun gösterir. Fakat dekolteyi fazla kaçırmamaya dikkat edin. Bu yaka kesimlerini ayriyeten kısa boydan şikayetçi olanlar ve büyük göğüslere sahip olanlar da kullanabilir.

t4 e1493618314636 | Moda Ve Kombin Önerileri

Dar Omuzlular İçin Tişört Seçimi

Dar omuza sahip olanlar için kayık yaka, bisiklet yaka tişörtler güzel seçim olacaktır. Omuzlara oturan ve boyun kısmına yakın yaka kesimleri dikkatleri omuza çekerek üst bedeni dengeler ve vücut hatlarınızın orantılı görünmesini sağlar.
Bu tip yaka kesimlerini, dar omuzlu, ince boynu, yüzü ve küçük göğüslere sahip kadınlar tercih etmelidir. Kısa boynunuz ve geniş omuzlarınız varsa bu seçimi yapmamalısınız. Çünkü bu kesimler vücudunuzu daha da büyük gösterir.

Büyük Göğüslüler İçin Tişört Seçimi

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar, V yaka ve derin yuvarlak yaka kesimli tişörtleri tercih edebilirler. Fakat tam göğüs üstüne denk gelen cepli detaylardan uzak durmanızda fayda var. Dolayısıyla dikkatleri başka yere çekecek aksesuarlar kullanmalısınız. Ayriyeten yaka kesiminde aşırı dekolteden kaçınmanızda fayda var.

Küçük Göğüslüler İçin Tişört Seçimi

Küçük göğüslere sahipseniz büyük desenleri ve cep detayı tişörtler güzel seçim olacaktır. Aynı zamanda fiyonk detayları veya boyundan bağlamalı tişörtleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipliler İçin Tişört Seçimi

Bu tip vücuda sahipseniz çok şanslısınız. Güzel vücut hatlarına sahip olduğunuz için hatlarını ortaya çıkaran tişörtler giyerek harika olabilirsiniz. Fakat rahat olmayı seviyorsanız elbette ki bol tişörtleri de tercih edebilirsiniz. Boynunuz darsa kayık yaka tişörtleri, kısaysa da V yaka kesim tişörtler tercihiniz olmalıdır.

Minyon Tipliler İçin Tişört Seçimi

Aşırı bol ve uzun tişörtlerden uzak durmalısınız. Uzun tişörtünüz varsa da bel kısmından düğüm atarak kullanabilirsiniz. Boyunuzun biraz uzun gözükmesini istiyorsanız da V yaka kesim kullanabilirsiniz.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir