Ev Modası

Vintage Salon Dekorasyon Modelleri ve İncelikleri

Dekorasyon olayı bugün iç mimarlık konusunun içine giren bir kavram gibi görünmekle beraber günümüzde bu işte harikalar yaratan çok sayıda bayan olduğu da bilinen bir gerçektir.

Kadınların elinin değdiği her şey  çok ama çok güzelleşmektedir zira kadınlar doğası gereği daha detaylı, incelikli olarak düşünür ve bu da doğal olarak dekore ettikleri yer neresi olursa olsun bariz bir biçimde yansır.

Vintage

Vintage Salon  Modası Nedir?

Vintage modasına genel olarak baktığımızda antika ibaresini görebiliriz. Bu noktada rahat ve zarif görünüme sahip olan ve tarihi bir değere sahip olan ürünlere vintage ürün denilmektedir. Bir döneme damgasını vuran ve günümüzde değerini yitirdiğimiz ürünlerin yeniden gün yüzüne çıkarak modaya bir başkaldırı gösterme şeklide diyebiliriz.

Vintage Salon ve Ev  Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Vintage ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok noktada bulunmaktadır. Vintage dekorasyon da ilk dikkat edilmesi gereken nokta fazla çarpıcı olmamak, doğallık dışına çıkarak yapmacık ve kötü bir görüntü oluşturmamak oldukça önemli bir noktadır.

Eğer elinizde vintage tarz bir parça bulunuyor ise bunu doğru bir şekilde kombin yapmalı ve dizayn etmelisiniz. İlk olarak odaklanmanız gereken nokta renkler olacaktır. Antika ürünleri tercih ettiğiniz bu aşamada üst notadan renkler seçmek tam manası ile skandal bir görüntüye sebebiyet verecektir.

Bu sebeple daha dingin ve sakin tonlardan seçim yapmaya özen göstermeniz ve bej, kum rengi, krem, kahve, sütlü kahve tonlarında ilerlemeniz uygun bir seçim olacaktır.

Başta da belirttiğimiz gibi abartıdan uzak bir şekilde sakin ve dingin bir dekorasyon yapmak vintage ürünlerin ön plana çıkması ve şık bir görüntüye kavuşması için önemlidir.

Birçok antika ürünü bir arada kullanmaya çalışmaktan kaçınmalısınız. Bu asla bir dekorasyon ya da tarz örneği oluşturmaz evinizin en değerli köşesini adeta bir antikacı dükkanına çevirmiş olabilirsiniz. Değerli parçaları tek tek kullanarak daha sade ve tarz bir dekorasyon örneği sergileye bilir ve tarzınızı tam manası ile ortaya koyabilirsiniz.

en-guzel-vintage-salon-dekorasyon-

Vintage tarzı salonlar son yıllarda oldukça popüler bir hale gelirken öncelikle kıyafetlerde sonrasında ise eşyalarda kendini göstermeye başlamıştır. Oldukça ilgi görmesine karşın çok net ve keskin bir tarz olduğu için belirli bir kesim bu tarzdan uzak durmaktadır.

Bu yazımızda sizler için vintage ne demek, vintage dekorasyon örnekleri nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Son yılların vazgeçilmez ve marjinal tarzı olan vintage modası hakkında merak ettiğiniz her şeye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kadın kavramı ile güzellik kavramı birbiri ile doğru orantılıdır. Kadının doğasında yer alan beğenilme güdüsü yaptıkları tüm işlere olduğu gibi dekorasyon olayına da yansır. Zaten dekorasyonu da böylesine özel kılan kavram tam olarak budur. İşin içine vintage dekorasyon incelikleri girmez ise o zaman tüm mekanlar aynı fabrikadan çıkmış gibi birbirine benzer.

Bu da ortaya çok hoş bir görüntü çıkarmaz.

Bu konuya daha detaylı olarak yaklaşmak  gerekir ise kadınlar detaycı olan varlıklardır ve bu da vintage dekorasyon yapılan her alana yansır. İster mutfak olsun, ister yatak odası ya da çocuk odası işin içine bayan ruhu girer. Bu noktada da kadın eli değen üstelik aynı kadının elinin değdiği iki ayrı ev aynı objeler kullanılsa bile birbirine benzemez. İşin içine küçük önemli olan detaylar ve nüans farklılıkları var.  vintage salon dekorasyonun incelikleri konusu da tam olarak bu noktada devreye giren bir kavramdır.  O yüzden kadınların yaptıkları dekorasyonlar bu işin eğitimini almasalar bile kusursuz bir düzeydedir.

Örnekler vererek dekorasyon incelikleri açıklanacak olursa şunlar söylenebilir: Dekorasyon olayında kadınlar bulunulan ortamlara ufak dokunuşlar katar ki, bu noktada devreye mumlar, irili ufaklı tablolar girer örneğin. Masa üzerine yerleştirilen biblolar, duvarlara asılan farklı objeler, cam kenarına konan farklı türden bir saksı ya da oturma grubu ilk anda söylenebilecek olan örneklerdir.  Yere serilen bir kilim, çocuk odasına konan özel bir gece lambası, yatak odasının duvarlarının farklı renkler ile boyanması tam bayanların aklına gelebilecek inceliklerdir. Sıradanlıktan ve kitsch olmaktan uzak dokunuş bayan dekorasyonun en önemli incelikleri arasındadır. Aynı zamanda kadınlar tarafından yapılan dekorasyonlar saflığı ve masumiyeti de ifade eder.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu