Vintage Dekorasyon Örnekleri

Vintage Dekorasyon Örnekleri
8 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 130 kez okundu.

 

Vintage tarzı son yıllarda oldukça popüler bir hale gelirken öncelikle kıyafetlerde sonrasında ise eşyalarda kendini göstermeye başlamıştır. Oldukça ilgi görmesine karşın çok net ve keskin bir tarz olduğu için belirli bir kesim bu tarzdan uzak durmaktadır. Bu yazımızda sizler için vintage ne demek, vintage dekorasyon örnekleri nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Son yılların vazgeçilmez ve marjinal tarzı olan vintage modası hakkında merak ettiğiniz her şeye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vintage Modası Nedir?

Vintage modasına genel olarak baktığımızda antika ibaresini görebiliriz. Bu noktada rahat ve zarif görünüme sahip olan ve tarihi bir değere sahip olan ürünlere vintage ürün denilmektedir. Bir döneme damgasını vuran ve günümüzde değerini yitirdiğimiz ürünlerin yeniden gün yüzüne çıkarak modaya bir başkaldırı gösterme şeklide diyebiliriz.

Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Vintage ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok noktada bulunmaktadır. Vintage dekorasyon da ilk dikkat edilmesi gereken nokta fazla çarpıcı olmamak, doğallık dışına çıkarak yapmacık ve kötü bir görüntü oluşturmamak oldukça önemli bir noktadır. Eğer elinizde vintage tarz bir parça bulunuyor ise bunu doğru bir şekilde kombin yapmalı ve dizayn etmelisiniz. İlk olarak odaklanmanız gereken nokta renkler olacaktır. Antika ürünleri tercih ettiğiniz bu aşamada üst notadan renkler seçmek tam manası ile skandal bir görüntüye sebebiyet verecektir. Bu sebeple daha dingin ve sakin tonlardan seçim yapmaya özen göstermeniz ve bej, kum rengi, krem, kahve, sütlü kahve tonlarında ilerlemeniz uygun bir seçim olacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi abartıdan uzak bir şekilde sakin ve dingin bir dekorasyon yapmak vintage ürünlerin ön plana çıkması ve şık bir görüntüye kavuşması için önemlidir. Birçok antika ürünü bir arada kullanmaya çalışmaktan kaçınmalısınız. Bu asla bir dekorasyon ya da tarz örneği oluşturmaz evinizin en değerli köşesini adeta bir antikacı dükkanına çevirmiş olabilirsiniz. Değerli parçaları tek tek kullanarak daha sade ve tarz bir dekorasyon örneği sergileye bilir ve tarzınızı tam manası ile ortaya koyabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git