Ünlülerin Uyguladığı Diyetler

Ünlülerin Uyguladığı Diyetler
20 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 51 kez okundu.

 

Diyet deyince aklımıza diyetin ne olduğu gelmelidir. Diyet vücut için gerekli olan enerji ve besinler ile birlikte yiyecek, içecekler alındığında ihtiyaçların karşılanmasıdır. Başka bir anlamda ise hayatınız boyunca sürecek olan ve vücudun besin değerini karşılayabilecek kişilere uygun beslenme şeklidir. Kişilere ait bir yaşama biçimidir.  Diyette her çeşit yemeğin yenmediği kişilere ait vücut grafiğine göre yani kilosuna, boyuna, yaşama şekline, kan değeri ve psikolojik yapısına bağlı olarak bir şekilde beslenmesidir.  Diyet yapmanın anlamı kişinin kendini zayıflatması anlamına gelememektedir.  Diyet yapınca daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlama anlamana gelmektedir.  Sağlıklı besinler yiyen, vücudun isteklerini yerine getiren, spor, uyku ve ruhunu iyi besleyen kişilerden oluşmaktadır. Huzurlu, yemek yerken yediğine konsantre olabilen, ayrıca hem gözü hem mideyi doyuran kişilerin başarı oranı daha fazladır.

Ünlülerden biri olan Gülben Ergenin diyeti başarılı bir şarkıcı olan Gülben Ergenin hamile olduğunda 15 kilo almıştır.  Daha sonra Estetik uzmanı olan Mustafa Karataş ile birlikte bir diyete başlamıştır. Günde ona 6 öğün veren ve diyetin onu aç bırakmadığı vücudunun her ihtiyacını karşıladığı söylenilmiştir. Ünlülerin Uyguladıkları her öğündeki yemekleri, ayrıca yaptığı diyetin içeriğinde her çeşit:

Sabah:
2 dilim ekmek
2 parmak kalınlığı peynir
Domates, sivri biber

Kuşluk:
2 adet kayısı
4 grisini
1 bardak ayran

Öğle:
1 dilim ekmek
120 gram et, balık, tavuk

İkindi:
Karışık salatası
2 ceviz

Akşam:
6 kaşık sebze yemeği
Yoğurt

 

Türkan Şoray ünlülerden biri olup diyeti yaz mevsiminin başlaması ile Belgrat ormanında her gün 6 km yürüyüş yapan ve amacı olarak da 7 kilo verme olarak seçmiştir.  Ne yaptığı ve  her öğündeki yemekleri ne olduğu doktor ile birlikte diyet listesi hazırlayan ünlü sanatçıya uyguladığı diyette her gün yediği bazı her çeşit besinleri vardır:

Sabah:
Cornfleks ve süt, sade kahve.

Öğlen:
Bir tabak dolusu salata, kızarmış kepek ekmeği ve meyve.

Akşam:
Balık ve salata.
Çorba
Yağsız salata

 

Yatmadan önce:

İki badem
Üç ceviz içi

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git