Diyet ve Zayıflama

Ünlülerin Uyguladığı Diyetler

 

Diyet deyince aklımıza diyetin ne olduğu gelmelidir. Diyet vücut için gerekli olan enerji ve besinler ile birlikte yiyecek, içecekler alındığında ihtiyaçların karşılanmasıdır. Başka bir anlamda ise hayatınız boyunca sürecek olan ve vücudun besin değerini karşılayabilecek kişilere uygun beslenme şeklidir. Kişilere ait bir yaşama biçimidir.  Diyette her çeşit yemeğin yenmediği kişilere ait vücut grafiğine göre yani kilosuna, boyuna, yaşama şekline, kan değeri ve psikolojik yapısına bağlı olarak bir şekilde beslenmesidir.  Diyet yapmanın anlamı kişinin kendini zayıflatması anlamına gelememektedir.  Diyet yapınca daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlama anlamana gelmektedir.  Sağlıklı besinler yiyen, vücudun isteklerini yerine getiren, spor, uyku ve ruhunu iyi besleyen kişilerden oluşmaktadır. Huzurlu, yemek yerken yediğine konsantre olabilen, ayrıca hem gözü hem mideyi doyuran kişilerin başarı oranı daha fazladır.

Ünlülerden biri olan Gülben Ergenin diyeti başarılı bir şarkıcı olan Gülben Ergenin hamile olduğunda 15 kilo almıştır.  Daha sonra Estetik uzmanı olan Mustafa Karataş ile birlikte bir diyete başlamıştır. Günde ona 6 öğün veren ve diyetin onu aç bırakmadığı vücudunun her ihtiyacını karşıladığı söylenilmiştir. Ünlülerin Uyguladıkları her öğündeki yemekleri, ayrıca yaptığı diyetin içeriğinde her çeşit:

Sabah:
2 dilim ekmek
2 parmak kalınlığı peynir
Domates, sivri biber

Kuşluk:
2 adet kayısı
4 grisini
1 bardak ayran

Öğle:
1 dilim ekmek
120 gram et, balık, tavuk

İkindi:
Karışık salatası
2 ceviz

Akşam:
6 kaşık sebze yemeği
Yoğurt

 

Türkan Şoray ünlülerden biri olup diyeti yaz mevsiminin başlaması ile Belgrat ormanında her gün 6 km yürüyüş yapan ve amacı olarak da 7 kilo verme olarak seçmiştir.  Ne yaptığı ve  her öğündeki yemekleri ne olduğu doktor ile birlikte diyet listesi hazırlayan ünlü sanatçıya uyguladığı diyette her gün yediği bazı her çeşit besinleri vardır:

Sabah:
Cornfleks ve süt, sade kahve.

Öğlen:
Bir tabak dolusu salata, kızarmış kepek ekmeği ve meyve.

Akşam:
Balık ve salata.
Çorba
Yağsız salata

 

Yatmadan önce:

İki badem
Üç ceviz içi

 

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu