Aşk & İlişkiler

Ufkunuzu Daha da Genişletecek Şeyler Yapın

İnsanların hemen hemen hepsinin bir bellek eşiği ve anlayabilme kapasitesi bulunmaktadır. Bu durum bebeklik çağından 3 yaşına kadar büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Bundan sonra ise insanlar bazı etkinlikler yaparak üzerine yeni şeyler katabilme için uğraş göstermelidir. Bu durumda kendinizi iyi hissedebilmek ve pozitif bir yükleme yapabilmek geleceğe ve şimdiye daha umutlu bakabilmek için Ufkunuzu Daha da Genişletecek Şeyler Yapın. İnsanlar bu konuda psikolojik destek de alma gereksinimi duyabilir. Bu konuda kendi düşünce yapılarını değiştirerek ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bunun için şunları denemekte fayda vardır.

Küçük Ayrıntılara Farklı Açılardan Bakmayı Öğrenin

Ufkunuzu genişletmenin en yegâne yolu farklı bakış açıları üretmektir. Bu konuda bir başkasından farklı bir bakış açısı geliştirmeniz gerekmektedir. Birisi baktığı nesneye sadece bakarken siz o nesneyi görmeyi tercih edin bu aşamada size çok fazla avantajı olduğunu ve artık olaylara da tepkinizin farklılaştığını anlayabilirsiniz. Bu aşamada kişilerin yeni yerler keşfetmesi, farklı kurslara katılması ve farklı alışılmışın dışında eylemlere ortak olması faydalı olacaktır.

Araştırmalar Yapmayı Tercih Edin

Kişilerin araştırma yapması ve bazı alanlarda gerekli olan bilgileri elde etmesi oldukça ufkunuzu genişletecektir. Aynı zamanda yeni öğrendiğiniz şeyler sayesinde de farklı bilgiler elde ederek daha fazla merak edecek hem eğlenecek hem de öğrenebileceksiniz. Bu konuda araştırmalar yapabilir. blog sayfalarında dolaşabilir, farklı keşif kurslarına katılarak araştırma ekiplerinin çalışmalarına katılma şansı yakalayabilirsiniz. Örneğin o devasa Eiffel kulesinin aslında sadece 3 katlı olduğu öğrendiğinizde hem şaşkınlığınızı hem de ufkunuzu gizleyemeyeceksiniz.

Bir Müzik Aleti Çalmayı Deneyin

Hem sosyal bir insan olmanız açısından hem de ufkunuzu genişletmek açısından bir müzik aletinin öğrenilip çalınması bu konuda size çok şeyler katacaktır. Yapılan araştırmalara göre bir enstrümanın tam anlamı ile çalınması IQ seviyenizin 6 kat daha fazla olmasına ve bu seviyelere taşınmasına yardımcı olacaktır. Bu durumda parça parça olarak değil de daha da iyi bir şekilde bir müzik aleti konusunda profesyonel çalmayı tercih edebilirsiniz.

İlginç Bilgiler Elde Edebilmeye Çalışın

Bir konu hakkında bir düşünceye dalmayı tercih edin. Bu konuda da gerekli olan araştırmaları yapmayı elden bırakmayın. Sigara neden üretilmiştir, nasıl ortaya çıkmıştır, kim bulmuştur, bu şeyi icat ederken nasıl bir olay başına gelmiştir. Bu tarz soruları sormayı ve aynı zamanda bu soruların mantıklı cevaplarını öğrenmeyi tercih edin. Bu olay döngüsü sizin çok daha fazla araştırma yapmanıza yönlendirecek ve aynı zamanda bu aşamada öğrendiğiniz bilgiler ile ufkunuzun açılmasına katkı sağlayacaktır. Dipleri ve enleri yaşayabilmek adına bu konuda zirve noktaları neden buraya kadar gelebildi neden bu şekilde oldu sorularını kendinize ve çevrenizdeki insanlara yöneltmeyi bilin. Ufkunuzu açmanın yegâne yolu soru sormaktan geçmektedir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu