Makyaj Önerileri

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Bir kadın için eyeliner çekmekten sonra en zor gelen şey de takma kirpikleri takmaktır. Fakat el alıştığı takdirde takma kirpik takmak da size artık işkence gibi gelmez. Takma kirpiğin nasıl takıldığına geçmeden önce size, takma kirpik kullanmanın birkaç püf noktalarını söyleyeceğiz.

Takma Kirpikleri Nasıl Kullanmalıyız?

Takma kirpiği takmadan önce ilk olarak göz makyajınızın bazını tamamlamalısınız. Takma kirpiklerinizi göz ölçünüze göre ayarlamalısınız.

Göz kapağınızı ölçün ve ardından bu ölçüye göre takma kirpiğinizi kesin. Yapıştırıcıyı göz kapağına uygulayabilirsiniz fakat takma kirpiğinize uygulamak daha yararlı olacaktır.

Takma kirpiğinize yapıştırıcıyı uyguladıktan sonra 15-20 saniye bekleyin. Beklemezseniz  hem takma kirpikler yapışmaz hem de yapıştırıcı sizin kendi kirpiklerinize yapışır.

indir 3 | Moda Ve Kombin Önerileri

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

  • Takma kirpiği takmadan önce  göz kapağınızın iç kısmından yarım santim boşluk bırakın ve cımbızla kirpiği alarak göz kapağınıza göre ölçün. Fazlalık kalan kısmını makasla kesin.
  • Kirpik diplerinize yapıştırıcı sürün. Sürerken kürdandan yardım alabilirsiniz. Fakat tavsiyem takma kirpiğinize yapıştırıcı sürmek olacaktır. Elinizin üstüne biraz yapıştırıcı sürün. Takma kirpiğinizi alarak diplerini yapıştırıcıya sürtün. Yapıştırıcı sürdükten sonra 15-20 saniye kadar bekleyin.
  • Takma kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlayın. Daha sonra da iç köşeleri ve en son da dış köşeleri yapıştırın.

Takma kirpiklerinizi çıkaracağınız zaman da dış kısımlarından tutarak çıkarabilirsiniz. Mutlaka uyumadan önce çıkarın. Tekrar kullanabilmek için yapıştırıcıyı kirpiklerden arındırın ve kutusuna koyun. Eğer takma kirpik kaliteliyse 3 defa kullanabilirsiniz.

Ayriyeten takma kirpiklerin rahatsızlık vermesini istemiyorsanız yapıştırıcıyı fazla kullanmayın ve kaliteli bir takma kirpik seçin.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir