Makyaj Önerileri

Sonbahar Kış 2020 2021 Makyaj Trendleri

Sonbahar Kış 2020 2021 Makyaj Trendleri Kadınlarının çoğu, makyajın her yıl yenilenen modasını takip etmekte ve bu makyaj stillerini uygulamaktadırlar. Her sene değişen makyaj modası, birçok farklı stiller ile kadınların karşısına çıkmaktadır. Sonbahar kış 2020 2021  makyaj trendleri için üç farklı kelime ile ipucu verilirse eğer bunlar; gizemli, ışıltılı ve sanatsaldır. Kadınlar bu makyaj trendlerini uygularken çok şanslılar çünkü her gün kolayca uygulayabileceği birçok çeşit makyaj stilleri var. Her yeni sene farklı tarzlarda ve yaratıcı fikirleri olan makyaj trendlerini getiriyor. Çoğu kadının makyaj modasını takip ederken, bu yeni gelen trendi günlük tarzıyla buluşturuyor. Makyaj trendlerinde yeni fikirleri göründüğü kadar, eski yıllar da popülerliğini yitirmemiş stilleri de görmek mümkün olabiliyor. Mesela kullanılan renk ve tonlar değişse de uygulanan stiller sıklıkla görülebilir. Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında en ilgi çekecek olan stil, ışıltılı ve pürüzsüz bir ten görünümü olacaktır.

makyaj | Moda Ve Kombin Önerileri
makyaj

Sonbahar kış 2019 2020 makyaj trendleri aracılığıyla, birden fazla stilleri ile kadınları modayı doğru takip eden ve aynı zamanda insanların aklında kalıcı bir imaj sahibi yapmaktadır. Bu sene, makyajsız görünüm ön planda olup, her şeyin hafif tonda olduğu ve doğal görünümün sergilendiği, ama aynı zamanda da neon ve parlak renklerin çıktığı bir dönemdir.

Doğal ve Parlak Cilt

Sağlıklı cilt görünümü, sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında. Cilt bakımı önemi her sene daha da artmaktadır. Çoğu kadınların alışkanlık haline getirdiği cilt bakım rutinleri, ciltlerin temizliği ve parlak görünümü sağlamaktadır. Kadınlar yeni makyaj trendi olan sağlıklı cilt görünümü için, cilde bakım yapan makyaj malzemeler kullanmaları önemlidir. Cildi nemlenmesi ve temizlenmesini sağlayan ürünler kullanılırsa, yeni trend olan kusursuz doğal cildi kendilerinde sağlayabilirler. Ten makyajı tüm makyajın en temelidir. Sağlıklı görünen cilt sayesinde, dudak ve göz makyajı kusursuz görünür. Bu sene geçen sene ki mat ciltte zıt giderek daha nemli bir cilt trendler arasında yer alıyor. Cildin yorgun görünen gözaltlarından yeni trend sayesinde, daha sağlıklı bir görünüme kavuşuluyor.

Dumanlı Gözler

2011 makyaj trendleri | Moda Ve Kombin Önerileri
2011-makyaj-trendleri

Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında doğallık yanı sıra çılgın şeylerde var. Ruh haliniz akşamdan kalma ise, dumanlı göz makyajı ile bunu göreceksiniz. Dumanlı göz makyajı yeni trendlerden olsa bile asla modası geçmeyecek makyaj uygulamasıdır. Fakat her sene bu uygulamada kullanılan tonlar ve teknikler farklılık gösterebiliyor. Buğulu göz denince akla gelen koyu renkler, bu sene daha açık tonlar ile kullanılıyor. Bu sene makyajda doğallık ön planda olduğu için, her uygulamalarda sadelik görülebilir. Bu stil denendiğinde, göz renklerinin daha belirginleştiği ve aynı zaman da bakışlara derinlik katacağını görebilirsiniz. Bu makyaj stillinin avantajlı tarafı, herhangi bir yere geç kalma derdi olmadan göz makyajınızı pratik bir şekilde uygulayabilmenizdir.

Mat Rujlar

Hafif Makyaj Modelleri11 | Moda Ve Kombin Önerileri
Hafif-Makyaj-Modelleri11

Mat ruj kullanımı tam da soğuk havaların gelmesiyle tekrardan trendlerin arasında yerini aldı. Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında mat rujlar ile karşı karşıya gelmek şaşırtıcı olmaz. Çünkü kadınların mat ruja karşı yoğun ilgisi sayesinde, kullanımları her sene devam etmektedir. Mat rujların birçok tonda ve farklı tarzlar için seçenekleri bulunmaktadır.  Yani doğal bir makyaj uygulamasında bile bunu tamamlayacak bir ton bulunabilir. Mat rujların bu seneki trendleri, renk tonları koyu ve nude olacak. Ruj tonları makyajınızda nokta atış yeri denilebilir. Bu sebeple gideceğiniz yere göre bu nokta atışı doğru atmalısınız. Mesela günlük makyajda hafif tonların arasına o gün ki renklere uygun bir mat ruj eklerseniz, makyajınıza güzel bir dokunuş katarsınız.

Bronz Ten

2018 ilkbahar yaz makyaj trendleri ve ipuclari4 | Moda Ve Kombin Önerileri
2018-ilkbahar-yaz-makyaj-trendleri-ve-ipuclari4

Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında sırada ki moda stili, ışıltılı ve esmer bir ton olan bronzlaşmış cilt. Doğru yapılan makyaj uygulamasıyla, teninizde ki bronzlaşma yansımasını göreceksiniz. Bronz makyajı uygulanırken her tende farklılık gösterildiğini bilmek gerekir, ona göre makyaj malzemelerini alırken renk tonlarına dikkat edilip alınmalıdır. Bu makyaj uygulanırken önemli olan bir şey de tekniğin hafif olmasıdır. Çünkü yanlış renk seçiminde kaba bir görüntü elde edebilirsiniz. Bronz, çikolata, bakır ve kahverenginin tüm tonları bu sene makyaj trendleri arasında yer alacak. Bronz makyajı sayesinde cildinizde ki soğuk, solgun görünüşe biraz daha renk katacak.

Parlak Dudaklar

90’lı yıllara damgasını vuran parlak dudaklar tekrardan sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasında yer almaktadır. Görüntü olarak parlak, nemli ve bakımlı gösterir. Şeffaf veya renkli iki seçeneği ile ister gündüz ister gece rahatlıkla kullanılabilir. Dudakta ki o ıslak ve nemli görünümü hiçbir ruj veremez. Dudak parlatıcısını ister tek başına sürer ister başka bir rujun üstünde kullanabilir. Bu da makyajınızı tamamlarken hangi ruj olursa olsun dudak parlatıcı sayesinde dudaklarınızı parlak gösterir. Bu sene ki trend renkler arasında şeftali, pembe ve turuncu tonları ön plandadır. Doğallığın ön planda olduğu makyajda, bej ve açık kahve renkleri de dudak parlatıcıları da bu sene trendler arasında.

Hacimli Kirpikler

Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri yanı sıra, geçtiğimiz seneden beri hacimli ve uzun kirpikler en çok kullanılan trendlerden. Bakışlar ile çarpıcı bir etki yaratmak, dolgun kirpikler ile mümkündür. Kirpiklerin bol miktarda maskara ile buluşmasıyla, o istenen hacimli uzun kirpikler elde etmek mümkün. Gözlerinde kirpik etkisini belirginleştirmek için, renklerinin koyuluğunu siyah göz kalemiyle, göz çevresine uygulanabilir. Genellikle doğallıktan yana olan makyaj yapısında uygulanacak bu trendde bu sefer gözlere az miktarda değil, biraz daha fazla uygulamak gerekiyor. Kirpiklere kat kat uygulanacak bu işlemden sonra kusursuz gözler elde edilir.

Parlak Göz Kapakları

ilkbahar yaz makyaj trendleri ve ipuclari4 | Moda Ve Kombin Önerileri
ilkbahar-yaz-makyaj-trendleri-ve-ipuclari4

Bu parlak göz kapak görünümü, sonbaharın trendlerinden biri oldu. Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri arasındaki parlak göz farı uygulaması diğer farlar kadar kolaydır.  Bu göz farları iki seçenekte sunuluyor. Biri yapışkan parlak göz farı diğeri ise yapışkan olmayan göz farı olarak ayrılıyor. Bu makyaj stili birçok farklı zamanda kullanılabilir. Günlük hayatta arkadaşlarınızla dışarı çıkarken ve ya akşam partilerinde kıyafetinizin tamamlayan parçası olarak kullanabilirsiniz. Bu sezon değişen göz makyajları trendleri arasında en yaygın göz makyajı parlak göz kapaklarıdır. Her zaman kullanılan sade farlar yerine yeni trend olan parlak göz kapakları, makyaja ayrı bir hava katacaktır.

Klasik Eyeliner Dışına

gece makyaj modelleri | Moda Ve Kombin Önerileri
gece-makyaj modelleri

Sonbahar kış 2020 2021 makyaj trendleri, göz makyajında yeni bir dönemle tanıştırıyor. Siyah rengini artık unutup gözleri yeni bir trendle buluşturuluyor. Klasik eyeliner dışına çıkarak yerine birçok farklı çeşitleri olarak renkli eyeliner alıyor. Bu sene ki göz makyajı trendinde canlılık ve enerjiklik başrolde olacak. Farklı renkler ile canlı aynı zamanda çekici bakışlar elde etmenizi sağlıyor. Renkli eyeliner kullanımı uygularken dikkat edilmesi gereklerden biri, eğer canlı bir renk seçimi yapılırsa makyajın geri kalan kısmı mutlaka sade tercih edilmelidir. Doğru renk kullanımı yapıldıktan sonra çeşitli renkleri ile gidilen mekânlar da, gözlerdeki farklılık oldukça dikkat çekecektir.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir