Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?
26 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 80 kez okundu.

Biliyorum sivilce lekeleri oldukça baş belası durumunda. Birçok kadın dayanamaz ve eliyle patlatır sivilcesini ve sonradan da leke kalır.

İlk önce bu elle patlatma durumundan kurtulmamız gerekmektedir. Sakın sivilcelerinizi elinizle patlatmayın. Çünkü elinizle sivilcelerinizi patlatırsanız leke oluşumuna büyük oranda yardım edersiniz. Çünkü ellerinizdeki bakteriler sivilcenizle temas eder ve daha çok bakteri oluşur ve sivilce diğer bölgelere de yayılır.

Sivilcelere yağlı ciltlerde daha çok rastlanmaktadır. Tabi kuru ciltlerde de mutlaka çıkıyor. Yapmanız gereken şey,  cildi temiz tutmak. Cilt düzenli olarak temizlendiğinde sivilce oluşumu da azalır. Yalnız temizlemek derken normal temizlemekten bahsetmiyorum. Derinlemesine bir temizleme gereklidir. Günde iki kere cildinizi temizlemekte fayda vardır.

Fakat bu temizleme aşırıya kaçarsa cilt çok kurur. Kozmetik ürünleri mümkün olduğunca kullanmayın. Makyaj yaptıysanız da yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkarın. Fakat bunları yapsanız bile her halükarda sivilce oluşuyor.

Sizlere bu lekeler için doğal çözümler paylaşacağım.

Elma Sirkesi ile Cilt Lekesi Giderme: 

Düzenli kullanıldığında lekelerin kapanmasına yardımcı olur. Sirkeyi biraz suyla incelttikten sonra pamuk yardımıyla sivilcenin üzerine uygulayın. Kuruduktan sonra da ılık bir suyla yüzünüzü yıkayın.

Bal ile Cilt Lekesi Giderme: 

Doğal balı yüzünüze sürdükten sonra biraz bekleyin ve durulayın. Cildinizin kaybettiği sıvının birazını kazandırır.

Yoğurt ile Cilt Lekesi Giderme: 

Bir miktar soğurdu yüzünüze sürün. 10-15 dk beklettikten sonra  ılık suyla durulayın. Lekelerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Limon ile Cilt Lekesi Giderme:

 Cildiniz hassas ve kuru bir cilt ise limon kullanırken dikkat edin. Kuru cilde limon uygularken limon suyunu suyla yarı yarıya inceltin. Pamuk yardımıyla sivilcenize uygulayın ve kuruduktan sonra iyice durulayın. Kuruluk hissederseniz nemlendirici ile cildi nemlendirebilirsiniz.

Salatalık ile Cilt Lekesi Giderme: 

Ciltte oluşan sivilce lekelerini yatıştırır. İsteğe göre dilimlenerek ya da püre haline getirilerek uygulanabilir. 30 dk bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git