Şık ve Zarif Olmanın Altın Kuralları

Şık ve Zarif Olmanın Altın Kuralları
9 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

Hem bir o kadar şık hem de bir o kadar zarif olmayı kim istemez ki? Birçok kadının hayalidir hem zarif hem de şık görünmek. Zarafet ile şıklık arasındaki ince bağı doğru kullanırsanız sizde bu görünüme sahip olabilirsiniz. Bazı ufak tüyolar uygulayarak insanların aklında zarafet timsali olarak kalabilirsiniz.

1)Gösterişten kaçının.

Şık ve zarif olmanın yolu sadelikten geçer. Az çoktur aslında, kombinlerinizde gösterişe yer vermeyin. Gösterişli olan çoğu elbise; paletli, parlak fazla dikkat çekici aksesuarlar zarafetinizi bozar. Eğer illa ki bu parçaları kullanacağım diyorsanız da kıyafetinizin hepsi o parçadan oluşmasın. Mesela sadece çantanız parlak ve gösterişli olsun.

2)Her gün bir tane yıldızınız olsun.

Kombinlerinizde dikkat çekici parçaların hepsini bir anda kullanmayın. Bu sizi geri plana atarak sadece kıyafetinizi göstermeye çalışıyormuşsunuz gibi görünmenize yol açar. Örnek vermek gerekirse; o gün kürk giymek istiyorsunuz, kürk başlı başına dikkat çekici bir parçadır. Kürkün altına parlak paletli bluzlar tercih ederseniz çok laçka bir görüntü oluşur. Kürkün altına kürk ile uyumlu tek parça kıyafetler tercih etmeniz, kürkünüzü ortaya çıkaracaktır. Hem de oldukça zarif olursunuz.

3)Aksesuar kullanımını azaltın.

Aksesuarlar kıyafetlerimizi zenginleştiren en güzel ayrıntılardan bir tanesidir. Fakat fazla ve yerinde kullanılmadığında bizi rüküş gösterir. Aynı zamanda hem küpe hem kolye kullanımı görünümümüzü fazla gösterebilir. Bu sebeple küpe takıyorsanız kolye, kolye taktıysanız küpeye gerek yoktur. Tabi eğer küpeleriniz küçük fazla dikkat çekmiyorsa bir zararı olmayacaktır.

4)Tek renk giyinin.

Tek renk giyinmek her zaman en asil kombinleri meydana getirir. Hem sizi olduğunuzdan zayıf hem de şık gösterecektir. Aynı tonlarda alt üst takımlar oluşturmaya çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git