Kombin Önerileri

Şık Giyinmenin İpuçları

Şık ve Güzel Giyinmek İçin Kombin Önerileri

Giyinmek temel gereksinimlerden bir tanesi olmakla beraber bunun yanında insanın dış görünümü açısından da önem taşıyan bir faktördür.

Aynı insan 2 farklı kıyafetle 2 farklı görünümde olabilir.

İşte bundan dolayı kişinin kendisine uygun bir biçimde giyinmesi, belli bir stilinin olması başlı başına özel bir olgudur ve kişinin şık giyinmesi için illa ki çok paralar harcaması gerekmez.

İşin püf noktalarını bilmesi yeterlidir.

Güzel Giyinmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şık olmak için illa birebir modaya uyumlu olarak giyinilecek diye bir kaide yoktur.

Elbette demode de olmamak gerekir ama burada işin en önemli püf noktası kişinin kendisine yakışan giysileri tasarımları bulması gerektiğidir.

Yani öncelikli olarak kişi kendi bedenini çok iyi tanımalı ve kendi bedeninde kusurları, güzel yanları bilmeli ona uygun giyinmelidir. İşin özü bireyin kendi bedenini tanımasından geçer.

Renk seçiminde de benzer bir durum vardır. Modanın o yıl ki trendleri ne olursa olsun kişi kendisine en uygun olan rengi seçmelidir.

Şimdi tüm bu bilgilerden sonra birkaç örnek vermek gerekir ise soluk benizli olan insanlar hangi yaşta olursa olsun kahverengi ve tonlarından uzak kalmalıdır.

Kısa boylu olan insanlar kalın kemerler ve enine çizgiler asla kullanmamalıdır. Bunun yerine ince kemerler ve boyuna çizgileri tercih etmelidir.

Bacak boyu kısa olan insanlar midi boy eteklerden uzak kalmalıdır. Aşırı kilolu olan insanlar ise iri desenli kıyafetler yerine düz renk olanları tercih etmeli ve olabildiğine koyu tonları tercih etmelidir.

Ayakkabı çanta uyumu da göz ardı edilmemeli ve uyuma dikkat edilmelidir.

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım.Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu