Kadın Modası

Sessiz Ve Derinden Yaklaşan Trend: Patchwork Modası

 

Patchwork kelimesinin Türkçe karşılığı ile yama işi anlamına gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar esintileri sürmektedir. Moda sayfalarında ara ara gördüğümüz bu motifler, bu senenin de modası olacak gibi görünüyor. Birbirinden farklı kumaş desenleri bir araya getirilerek harika bir eser meydana getiriliyor. Özellikle bu sene kadife kumaşlardan oluşan elbise ve paltolarda patchwork modasını görebiliyorsunuz.

Patcwork Desenleri İle Benim Stilim

Bu sene mağazaların raflarında rengarenk desenlere rastlıyoruz. Hemen hemen her parçada bu motifleri görmek mümkün. Alacağınız birkaç parça ürünle kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Sportif takılmak isteyenler yamalı pantolonları ya da etekleri tercih edebilirler. Örneğin; yamalı bir kot pantolonun üzerine düz bir bluz ile basit ama güzel bir tarz oluşturmaya ne dersiniz? Bu tarz kendini bulmak isteyen gençleri de cezbedecek gibi.

2018-2019 Kış modası Önerileri

Geçmişten gelen parçalarla adeta bir renk cümbüşü yaratılıyor. Eskiden günümüze gelen patchwork desenleri farklı tasarımlar ile meraklılarının karşısına çıkarılıyor. Bu desenler, rengarenk olmaları sebebiyle oldukça iddialı. Kış aylarının sıkıcı yönünü bu desenlerle bertaraf etmiş olacaksınız.

Patchwork Desenlerle Kombin

Bu motiflerin alacağınız ürünün tümünü kaplamamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede daha rahat kombin oluşturabilirsiniz. Kıyafetlerinizle kombin yapabileceğiniz şallardan edinmeniz, sizi çok şık gösterecektir.

Kendi Stilinizi Oluşturun

Çok sevdiğiniz ama eskidiği için giymediğiniz kıyafetlerinizden parçalar kestirerek elbiseler, uçuş uçuş etekler diktirebilirsiniz. Eskilerinizi çıkarmanın tam zamanı!

Evde kullanmadığınız kıyafetlerinizi atmayın. Patchwork modasını kendi zevkinize göre oluşturun. Böylece ekonomik yönden de bütçenize katkıda bulunmuş olacaksınız. Kendi stilinizi oluşturup davetlerde göz kamaştırın. Alışılmışın dışına çıkararak çevrenizdeki insanların sizi fark etmesini sağlayacaksınız. Haydi geç kalmadan mağazalara koşarak kıyafetlerinizi yenileyin.

 

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu