Ev Modası

Salon Dekorasyonu Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonu sırasında yapılan bazı hatalar evi karmaşık ve  göz yorucu bir hale dönüştürüyor. Peki salon dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz, buna bir göz atalım.

Ev dekorasyonu ince ufak detaylarla kolayca zenginleştirebileceğimiz bir alandır.

Salon dekorasyonunda ince nüanslarda bulunarak yaşadığınız alanı hayallerinizdeki yere çevirmeniz çok zor olmayacaktır. Hem de çok fazla servet harcamanıza gerek kalmadan sadece elinizdeki eşyaları değerlendirerek yapmanız çok kolay olacaktır.

Salon dekorasyonunun en temel noktası, doğru renklerdir.

Evinizde çok fazla çarpıcı duvar kâğıtlarına ve boyalara yer vermeyin. Ev dekorasyonunda her şey ile uyum sağlayabilen ve eskimeyen renkler; şampanya, pudra gibi yumuşak renklerdir. Lila, açık mavi, toz pembe gibi renkler gözün yorulmasına neden olur. Daha açık beyaza yakın tonlar ise evi olduğundan ferah gösterir.

Salon dekorasyonunda küçük, ufak aksesuarları tercih etmeyin.

Biliyoruz hepimiz, ufak biblo süs eşyaları almayı seviyoruz. Fakat bu tür eşyalar odamızı olduğundan dağınık görünmesine yol açıyor. Küçük küçük bir sürü süs eşyası yerine bir tane büyük vazo ya yerden yükselen bir şamdanlık gibi orijinal parçalar satın alabilirsiniz. Hem asla eskimez hem de çok daha şık duracağı aşikârdır.

Salon dekorasyonunda ince nüanslar, evi daha şık ve uğraşılmış gösterir.

Salon dekorasyonunda eviniz küçük ise yerden yükselen aydınlatmaları tercih edin.

Hepimizin evi kocaman ferah olması gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Bu gibi durumlarda yerden yükselen ışık kaynakları lambeder ve avize gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Koltukların kenarlarına yerleştireceğiniz bu lambaderler bir anda odanızın havasını değiştirecektir.

Salon dekorasyonunda eskiyen perde kumaşlarını atmayın.

Evinizde eskimiş perdeleriniz varsa sakın atayım demeyin. Eski perdelerinizde ilerleyen zamanlarda koltuk örtüleri yaptırabilirsiniz. Perde kumaşları son derece dayanıklı olduğu için eskiyip solma yapmayacaktır.

Salon dekorasyonunda eşyaları boyayın.

Dışarıdan istediğiniz bir renkte eşya satın almak yerine var olan eşyalarınızı boyayın. Ahşap kutular, porselen tabaklar farklı objeleri boyayıp da kullanmanız evinize bambaşka bir hava katacaktır.

Salon dekorasyonunda ince nüanslarla sizde, dergi kapaklarında yer alan evlerden birine sahip olabilirsiniz.

2014 Modern Salon Dekorasyon Modelleri2014 1 | Moda Ve Kombin Önerileri

Salon dekorasyonunda Tercihiniz ucuz ve kalitesiz  olmasın

İlk olarak hem ucuz olsun hem de en güzeli olsun fikrini aklımızın bir köşesinden kaldıralım.  Örneğin, evde yapılan tadilat sırasında ustada ve malzemede az  maddiyat size özensiz ve kalitesiz bir ürün olarak geri dönecektir.

Salon dekorasyonunda rengi doğru seçin

En sık yapılan dekorasyon hatalarından biri de renk karmaşıklığı. Her rengi bir odada kullanmak yanlıştır.  Renkleri kullanırken aralarındaki uyuma dikkat etmelisiniz.

Salon dekorasyonunda tek avize kullanmayın

Işık hem salonun havasını değiştirir hem de ruhunuza iyi gelir. Bu yüzden salonunuzda tek avize yerine çok ampullü avizeler ya da duvar aydınlatmaları kullanabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda halının boyutunu doğru seçin

Halınızın büyüklüğünü yanlış seçmek hem odanızı kötü gösterir hem de sağlığınız için sorun yaratır. Bundan dolayı odanıza uygun boyutta halı seçmeniz çok önemlidir.

Salon dekorasyonunda televizyonunuzun yeri boş bir duvar olsun

Televizyonu koyacağınız en güzel yer boş bir duvardır. Televizyonunuzu pencerenin önüne koymak yanlış bir fikirdir. Çünkü yansımadan dolayı televizyon size sağlıklı bir görüntü sağlamaz.

22 Markay johnson | Moda Ve Kombin Önerileri

Salon dekorasyonunda büyük mobilya seçmeyin

Eviniz küçükse alacağınız büyük mobilyalar evinizi hem daha küçük hem de kötü gösterir. Bu yüzden küçük mobilyalar tercihiniz olsun.

Salon dekorasyonunda mobilyalarınızı duvara yaslamayın

Eğer eviniz büyükse mobilyalarınızı duvara yaslamayın. Koltukları birbirine yakın yerleştirin. Duvara yaslanan koltuklar salonun ortasında boşluk oluşturur ve evi  boş gösterir.

Salon dekorasyonunda perde boyu

Perdeniz, odanızın renklerine göre canlı ve biraz koyu renkte olmalıdır. Ayriyeten perdelerinizi tavandan aşağı asmanız daha geniş ortam sağlayacaktır.

Salon dekorasyonunu modelleri fikirleri resimleri

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir