Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

Mükemmel bir makyajın yolu saç renginden de geçmektedir. Daha güzel bir makyaj için saç rengiyle makyajın uyum içinde olması gerekir.

İşte saç rengine göre nasıl makyaj yapmalısınız?

Saçınızın Rengine Uyumlu Makyaj Önerileri

Sarı Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Saç renginize | Moda Ve Kombin Önerileri

Sarı saç rengine sahipseniz makyaj yaparken dikkatli olmalısınız. Çünkü sarı saçlarda makyajın önemi ayrıdır. Çünkü yanlış bir uygulama yaptığınız takdirde yüzünüz soluk ve cansız bir hale bürünebilir. Sarı saçlar için koyu tonlar ve pastel renklerde far uygulayabilirsiniz. Ayrıca kontür uygularken de dikkat etmelisiniz. Çeneye, alna ve yanaklara  hafif bir bronzlaştırıcı uygulayın. Allık seçiminizi ise şeftalı ve pembe tonlarından yana kullanabilirsiniz. Ruj seçimine gelirsek de, kahverengi rujlar tercihiniz olmasın. Yine şeftali, pembe tonlarında bir ruj sizin için daha iyi olacaktır.

Koyu Renk Saçlar İçin Makyaj Önerileri

siyah sac makyaji f708390429 e1507231001917 | Moda Ve Kombin Önerileri
siyah saç makyajı

Koyu renk, siyah saçlara sahipseniz  yoğun renkleri gayet rahat şekilde uygulayabilirsiniz. Bir odak noktası belirleyip oraya yoğunlaşırsanız kalan yerleri sade tutmalısınız. Örneğin,göz makyajına yoğunluk verdiyseniz nude ruj ve şeftali tonunda allık kullanmak daha iyi olacaktır. Orta cilt tonuna sahipseniz mavi tonlar ve şarap rengi size yakışacaktır. Ayrıca göz makyajında mor ve kahverengi renkleri harika görünmenizi sağlar.

Açık Kahverengi Saçlar İçin Makyaj Önerileri

image14241683191424168319T54 | Moda Ve Kombin Önerileri

Açık kahve saçlarınız varsa bu sefer gözlerinizin rengine ve cilt tonunuza odaklanmalısınız. Şeftalı tonlarda allık kullanarak cildinizi canlı gösterebilirsiniz. Ruj olarak nude rujlardan ziyade turuncu, kırmızı tonlara yönelin. Far olarak nude renkleri kullanmanız güzel olacaktır.

Karamel Renk Saçlar İçin Makyaj Önerileri

jenniferlopez2011 sac rengi | Moda Ve Kombin Önerileri

Far seçiminizi gri, yumuşak kahve ve bej tonlarından yana kullanabilirsiniz. Eyeliner olarak kahverengi eyeliner size hoş duracaktır. Allık olarak tercihiniz pembe tonlarından yana yapıp rujunuzu nude tonlarda kullanabilirsiniz.

Kızıl Saçlar İçin Makyaj Önerileri

kizil 169895ca c9fe 49f9 a8e3 cbc1463927e9 10 | Moda Ve Kombin Önerileri

Koyu kızıl saçlara sahipseniz tercihleriniz nude tonlarda olmalı. Far olarak pembe tonları kullanabilirsiniz. Açık kızıl saçlara sahipseniz şeftali, pembe tonlarında allık kullanabilirsiniz. Saçlarınız zaten dikkat çekici olduğundan göz makyajınızda abartıya kaçmayın, toprak tonlarındaki farları kullanın, turuncu gibi çarpıcı farlardan kaçının.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir