Saç Bakımı

Saç Dökülmesini Durduran Saçları Gürleştiren Doğal Kürler

Son dönemlerin en büyük problemi haline gelen ve bu sorunlara kati çözümler bulmaya çalışan biz bir fazla ilaçlar denemekten geri kalmıyoruz.

Fakat bir nebze de olsa bence naturel çözümler daha kati neticeleri bununla beraber getirecektir. Fakat kimi zaman vücudumuzda ki sıhhat problemlerinin bir çoğunu bize sinyal olarak anlatır. Zira aşırı saç dökülmeleri sonucunda sağlığımızı tehdit eden hastalıkların başlangıcıdır diyebiliriz.

Bu yüzden oyalanmadan en yakın doktorumuza baş vurmamız gerekmektedir. Fakat eğer sıhhat sorunlarınız ile ilgili bir saç dökülmesi yoksa kısaca mevsimler değişimler sonucunda oluşan saç dökülmeleri gibi vs..sonucunda oluşuyorsa bir fazla organik yöntemler ile hazırlayacağımız saç bakım kürleri olsun saçlar için hazırlayacağımız maskeler olsun birazcık da olsa saç dökülmelerine bir son verecek ve saçlarımızı bu gibi sorunlardan kurtaracaktır.

Geçmiş zamanlar da inanırım bizlerin anneleri yada büyüklerimiz çoğu zaman saçları için boyalar tercih etmezlerdi. İşte boya değil de kına en fazla seçim gerçekleştirilen ve bayanların saçlarına canlılık verdiği gibi saç dökülmelerine de son veren bir maske halini almakta idi. Yapacağımız saç maskesinde hardal tozunu kullanacağız.

Fakat yüksek gerilim gibi rahatsızlığınız var ise kesinlikle hardal tozunu kullanmanızı tavisye etmeyiz. Hardal tozu aslına bakarsan çok geçmeden zaman geçmeden tüm saç bakımlarında yer almakta. Zira hardal tozu kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Fakat bu eğer bu uygulayacağımız maskeyi saçlarınıza uygularsanız görmüş olacaksınız ki saç dökülmeleriniz duracak ve hatta gürleşecektir.

Bu saç dökülmelerine karşı en sevimli uygulanabilecek kına tarifini sizle duyuralım. Lüzumlu Malzemeler:
2 yemek kaşığı kına
100 gram kuru maya ortalama 1 poşet
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı hardal tozu
1 tatlı kaşığı zencefil suyu ( zencefili en önce rendeleyin ve suyunu sıkın ) kafi oranda süt
1 yemek kaşığı zeytinyağı eğer saçlarınız kuru ise çok fazla zeytin yağı ilave edebilirsiniz. Hanımlar eğer migren, gerilim gibi mühim rahatsızlıklar var ise bu hazırladığınız maskeye lütfen ilave etmeyin. Zira bunların içinde ısıtıcı özelliği olmasından ötürü sağlığınız riske girebilir. Büyük bir kase içine tüm malzemeleri ekledikten sonra kafi oranda sütü içine dökün ve mayalamaya başlayın. Kınalı maskeyi uygulamadan önce ön aşama yapmak gerekiyor. Yarım çay kaşığı tuz ve yarım çay bardağı sütü karıştırın. Saçlarınıza sürün. Maske bekletildikten sonrasında bolca su ile durulayın..


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu