Saç Dökülmesine Karşı Doğal Saç Maskeleri

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Saç Maskeleri
8 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Saç Dökülmesini Gideren  Saç Maskesi Tarifleri

Saç Dökülmesine Karşı Muz ile Saç Maskesi

İçerdiği mineraller ve vitaminler açısından muz, saç dökülmesine karşı iyi bir tedavidir. Ayrıca her mevsim rahatlıkla her yerden bulabilirsiniz.  Malzemeler; 2 adet muz, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

Bir kapta tüm malzemeleri pürüzsüz olana dek iyice karıştırın. Hazır olduktan sonra saç diplerinizden başlayarak tüm saça uygulayın. 5 dakika kadar saçınızda kaldıktan sonra ılık suyla saçınızı yıkayın. Bu maske saçınızı aynı zamanda yumuşatır, kepeği önler, nemlendirir ve parlak bir görünüm kazandırır.

Saç Dökülmesine Karşı Yoğurt ile Saç Maskesi

Malzemeler: 1 bardak yoğurt, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı elma sirkesi

Bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. Sonra saç diplerinizden başlayarak tüm saça uygulayın. 15 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra soğuk suyla saçınızı yıkayın. Bu maske aynı zamanda saçınızı besler, kırıkların azalmasına yardımcı olur.

Saç Dökülmesine Karşı Yumurta ile Saç Maskesi

Malzemeler: 1 adet yumurta, 1 su bardağı süt, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı limon suyu

Bir kapta yumurtayı iyice çırpın ve üzerine diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı tüm saçınıza uygulayın. 20 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maske aynı zamanda saça parlaklık kazandırır, saçın beslenerek büyümesine yardımcı olur.

Saç Dökülmesine Karşı Çilek ile Saç Maskesi

Malzemeler: 4 adet çilek, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

Tüm malzemeleri bir kapta pürüzsüz hale gelene dek karıştırın. Sonrasında tüm saçınıza uygulayın. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra soğuk suyla saçınızı yıkayın. Yağlı saç deriniz varsa bu maske size iyi gelecektir. Ayriyeten saçınızın güçlenmesine de yardımcı olur.

Saç Dökülmesine Karşı Hint Yağı ile Saç Maskesi

Malzemeler: 2 çorba kaşığı hint yağı, 1 adet yumurta, 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Tüm malzemeleri kapta karıştırın ve masaj yaparak tüm saça uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maske aynı zamanda saçta elektriklenmeyi azaltır, saçların uzamasına yardımcı olur.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git