Saç Boyası Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Saç Boyası Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta
8 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 91 kez okundu.

Saç boyası tercihi her kadın için oldukça önemli bir tercihtir. Saç boyası ve renkleri sizi olduğunuzdan daha canlı görünmenize ya da olmanız gerekenden daha solgun görünmenize yol açabilir. Saç boyası tercih ederken dikkat edilmesi gereken 5 nokta vardır, buna göre tercihinizi değerlendirin.

1)Cilt alt tonunuzu öğrenin.

Cilt alt tonu size hangi tonların daha çok yakışacağını, hangi renk tonlarının sizi daha canlı göstereceğini belirler. Cilt alt tonu belirlemek için sıklıkla damarların rengine bakılır. Damarların rengine göre öğrenilen cilt tonunuza göre saç rengi seçiminizi yapmanız en güzel sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

2)Saç boyasının saçınızda ne kadar süreliğine kalmasını istiyorsunuz, buna karar verin.

Saç boyalarının yapısı farklıdır; kimi saç boyası yarı kalıcıdır etkisi 2-3 hafta kadar sürer. Bazıları ise kalıcılığı yüksektir 1-1,5 ay saçınızda kalır. Öncelikle yeni saç renginizi ne kadar süreliğine kullanmak istediğinize karar verin.

3)Organik içerikli mi kimyasal içerikli mi olmalı?

Bu sorunun cevabı oldukça değişkendir, genelde hamile ve emziren bayanların saçlarını boyaması asla önerilmez. Boya tamamen organik içerikliyse, doktora danışılarak boyama işlemi yapılabilir.

4)Her saç renginin kalıcılığı farklıdır.

Kızıl, bakır gibi normalde doğada zor bulunan renklerin boyalarda kullanılması çok kalıcı olmaz. Bu tür renkler saçınızda yeteri kadar tutunamaz, bu sebeple çok hızlı akarlar. Eğer bu tonlara saçınızı boyamayı düşünüyorsanız 3 haftada bir saçınızı boyamayı göze almalısınız.

5)Saç boyası kutusunun üzerindeki resimlere aldanmayın.

Saç boyasının üzerinde yer alan resimlerdeki sonuçları her zaman elde edemezsiniz, daha yakın bir sonuç için saç boyasının arkasında yer alan boyamadan önce ve sonraki hallerine göre tercih yapmalısınız.

Saç boyası tercih ederken dikkat edilmesi gereken 5 noktayı derledik, bu püf noktalarına göre tercihinizi yapmalısınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git