Biyografi

Rosé( Park Chae-young) Kimdir?

K-pop kelimesi gün geçtikçe B, T ve S harfleriyle eşanlamlı hale geldi. Ama müzikleriyle global izleyicinin dikkatini çeken, üstün dereceli kıran başka bir K-pop grubu daha var. 2016 yılında kurulan ve 4 kadından oluşan Blackpink’in, dünyanın her yerinde hayranları bulunuyor. Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa, cenup Kore’den çıkıp dünyaya uzanmayı başardı. Listelerde en üst sıralarda yer alan ‘Kill This Love’ adındaki 5 parçalık yeni EP’leri şerefine, K-pop’un popülerliğini artıran Blackpink hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

rose-blackpink
rose-blackpink

K-Pop grubu BLACKPINK hakkında bilmenizde fayda olan her şey
MolatikMüzikK-Pop grubu BLACKPINK hakkında bilmenizde fayda olan her şey
K-pop kelimesi her geçen gün B, T ve S harfleriyle eşanlamlı hale geldi. Ama müzikleriyle global izleyicinin dikkatini çeken, üstün dereceli kıran başka bir K-pop grubu daha var. 2016 senesinde kurulan ve 4 kadından oluşan Blackpink’in, dünyanın her yerinde hayranları bulunuyor. Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa, güney Kore’den çıkıp dünyaya uzanmayı başardı. Listelerde en üst sıralarda yer edinen ‘Kill This Love’ adındaki 5 parçalık yeni EP’leri şerefine, K-pop’un popülerliğini artıran Blackpink hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Rose 2
Rose 2

K-Pop grubu BLACKPINK hakkında bilmeniz gereken her şey
750 milyon defa tıklanan müzik videosu: Ddu-Du Ddu-Du

Blackpink’in ‘Ddu-Du Ddu-Du’ adlı şarkısı, YouTube’daki K-pop grupları arasında 750 milyon görüntülenme ile şu an en çok izlenen müzik videosu. (Psy’nin 2012 single’ı ‘Gangnam Style’, 3 milyardan fazla tıklanma sayısıyla hala tüm zamanların en çok izlenen müzik videosu.)

Grubun toplumsal medya takipçi sayıları da rekor kırıyor. Baş dansçısı ve en genç üyesi olan Lisa, 16 milyondan fazla takipçisiyle Instagram’da en çok takip edilen hanım K-pop sanatçısı.

Sahne adı:Rose
Gerçek adı:Park Chae Young
Pozisyonu:Ana vokal, dansçı
Doğum günü:11 Şubat 1997
Burcu:Kova
Çin Burcu:Öküz
Boyu:168 cm.
Kilo:45 kg.
Kan grubu:B
Doğum yeri:Yeni Zelanda

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir