Makyaj Önerileri

Profesyonel Makyajda Bunlara Dikkat

Günlük hayatımızda veya bizim için özel olan bir davete giderken yaptığımız makyaj farklı olmaktadır. Fakat her makyajımızı yaparken hep aynı tekniğimizi kullanırız. Makyajınızı biraz daha profesyonelleştirmek, bir tık yukarı taşımak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak noktalar vardır. Profesyonel makyajda bunlara dikkat ederseniz ortaya mükemmel, çarpıcı ve kusursuz makyajlar ortaya çıkarabilirsiniz.

1)Cildinizi pürüzsüz hale getirin.

Profesyonel makyajın ilk adımı cildi makyaja hazır hale getirmektir. Ciltteki pütürlerden arınmış bir cilt makyajı daha iyi tutar ve daha kusursuz görünürsünüz. Makyajdan önce mutlaka cildinize peeling işlemi uygulayın. Ardından cilt tipinize uyumlu bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Sonrasında makyajınıza başlayabilirsiniz. Özellikle özel bir geceye davetliyseniz peeling işlemini önemseyin, farkı göreceksiniz.

2)Yüz tipinizin farkında olun.

Her kadının yüz tipi farklıdır. Kalp, yuvarlak, dikdörtgen, kare gibi farklı yüz tipleri bulunur. Mesela yuvarlak bir yüze sahipseniz allığınızı daha çok şakaklarınıza doğru uygulamalısınız. Ya da uzun yüz hatlarına sahipseniz allığınızı kulaklarınızdan başlayarak uzun bir şekilde uygulamalısınız. Bu şekilde yüzünüze göre uyguladığınız makyaj size daha uygun olacak, sizi daha güzel gösterecektir.

3)Ten ve göz rengine göre makyaj yapmalısınız.

Ten ve göz rengine göre yapılan makyaj sizi olduğunuzdan daha güzel gösterecek, var olan güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Profesyonel makyajda bunlara dikkat edilir. Eğer ela gözleriniz varsa, gözlerinizi ortaya çıkarmak için daha çok haki yeşil, ya da kiremit turuncu tonlarını kullanabilirsiniz.

4)Dudak kalemi kullanın.

Ruj mutlaka kullanırız fakat dudak kalemi asıl dudakların daha dolgun görünmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Dudak kalemini kendi dudak renginizden bir ton koyu seçmeniz harika olacaktır.

Profesyonel makyajda bunlara dikkat ederek, mükemmel makyajlar ortaya çıkarabilirsiniz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu