Moda ve Kombin Önerileri

Pratik Oje Kurutma Yöntemleri

21.07.2017
553
Pratik Oje Kurutma Yöntemleri

Birçok hanımlar için oje sürmek vazgeçilmezdir. Bundan dolayı da acil evden çıkmak gerektiğinde kurumak bilmeyen ojeler ve kuruduğunu sanıp elinizi bir yere değdirince bozulan ve her yere bulaşan ojeler insanı çileden çıkarmakta.

Bu sıkıntıları yaşamamak için bu yazımızda sizlere pratik oje kurutma yöntemlerini paylaşacağız. İşte kısa sürede oje kurutmanın kolay yolları

  • Saç Kurutma Makinesi: Eğer evde iseniz ve evden acil çıkmanız gerekiyorsa, sürdüğünüz ojenin hızlı kurumasını saç kurutma makinesi ile sağlayabilirsiniz.
  • Buzlu Su: Ojenizi henüz sürmeden önce bir kaseye su doldurup içine buz küpleri atın. Ojenizi sürdükten sonra 2-3 dakika parmaklarınızı buzlu suda bekletin. Ojenizin çabuk kuruduğunu fark edeceksiniz.
  • Dondurucular: Acele bir işiniz çıktıysa ya da ojenin kurumasını bekleyemem diyorsanız  buzdolabının dondurucusunu açın ve ojeli ellerinizi dondurucuya sokun. Birkaç saniye sonra ojenizin kuruduğunu gözlemleyeceksiniz.
  • Ojenizi İnce Kat Sürün: Biliyorsunuz ki oje sürerken kalın katlar atınca ojenin kuruması oldukça zaman alıyor. Bunun için 2 kat kalın oje sürmek yerine 3 kat ince oje sürün. Böylece daha çabuk kurur, zamandan vakit kazanabilirsiniz.
  • Oje Kurutucu Spreyler: Oje tutkunlarının favori ürünü olan oje kurutucu spreyler de size vakit kazandırarak işinizi kolaylaştıracak ve uzun süre bekleme derdinden kurtaracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.