Moda ve Kombin Önerileri

Portekiz Sütlacı Tarifi

08.07.2018
265
Portekiz Sütlacı Tarifi

 

Portekiz Sütlacı Tarifi

Tatlı çeşitleri arasında Portekiz sütlacı tarifi her zaman en çok beğenilenlerden bir tanesi olmuştur. Yemek yedikten sonra sütlaç vazgeçilmez bir tutkudur. Mutlaka istenilen lezzeti elde edebilmek için sütlacın doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Sütlacın içerisine asla nişasta veya vanilya koyulmaması gerekmektedir. Yediğiniz sütlaç size mükemmel bir lezzet verebilmesi için bu kriterlere uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Portekiz sütlacı normal sütlaç çeşitlerinden biraz daha farklı ve lezzeti oldukça yüksektir.

Çok beğeneceğiniz bu tatlı çeşidiyle sevdiklerinizle birlikte lezzet dünyasına giriş yapacaksınız. Yapılışı çok kolay ve fazla malzeme gerektirmeyen bir tatlı çeşididir. Tatlı ihtiyacınız olduğu zaman size ve sevdiklerinize mükemmel bir lezzet sunacaktır. Geçmişten bugüne kadar Portekiz sütlacı çok yoğun bir şekilde beğenilen tatlılardandır. Sizlerde ağız tadına önem veriyorsanız mutlaka bu tatlı çeşidini denemeli ve sevdiklerinize ikram etmelisiniz. Çok beğeni toplayacağınız bu tatlı çeşidiyle hem sevdiklerinizi hem de kendinizi çok mutlu edeceksiniz.

Malzemeler

1: 175 Gr. kırık pirinç

2: 600 ml süt

3: 4 şerit limon kabuğu

4: 65 Gr. tereyağı

5: 115 Gr. pudra şekeri

6: 4 yumurta sarısı

7: 1 tutam tuz

8: Üzerini süslemek için gerekli olan tarçın ve limon kabuğu rendesi

Tarifi

İlk olarak pirinçleri güzel bir şekilde ayıklayarak sütlaç yapmaya başlayabilirsiniz. Mutlaka pirinç içerisinde taş veya çöp olmadığına önem göstermelisiniz. Hemen sonrasında pirinçleri sudan geçirerek üzerindeki toz ve kirin atılmasını sağlayın. Pirinçleri yıkamanız doğrultusunda kendi özünde bulunan nişastayı azda olsa suyun içerisine taşıyacaktır.

Pirinçlerin çok daha fazla parlak bir görünüme sahip olmasını istediğiniz zaman kesinlikle yıkamalısınız. Sudan geçirmiş olduğunuz pirinçleri 15 dakika olarak haşlamalısınız. Bir başka tencere içerisinde süt kaynatmaya başlayınız. Sütün üzerine şeker ekleyerek karıştırma işlemine devam ediniz. Taze olacak şekilde rendelenmiş olan portakal kabuğu, yeşil fıstık ve fındık pirincin üzerine ekleyiniz. Kendi haline pişirme işlemine bırakarak kaynamaya varıncaya kadar pişirme işlemine devam ediniz. Elde ettiğiniz karışımı 10 dakika kaynatın ve üzerine tarçın ekleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.