Moda ve Kombin Önerileri

Pixie Saç Kesim Modelleri

22.09.2017
1.015
Pixie Saç Kesim Modelleri

Pixie saç modelini ünlülerin tercih etmesiyle adeta popülerliğini ilan etti. Peki bu pixie nedir? Hangi yüz tipleri için hangi pixie modeli saç uygundur?

pixie saç modelleri ve modası

İlk olarak pixie nedir, buna değinelim. Bu model erkek saç modeliyle çok benzer. Saçların yan kısımları makineye vurularak kısaltılıyor ve üst- ön kısımlar uzun bırakılıyor. Cesur model olan bu pixie saç kesiminin yüz tiplere göre modeli değişmektedir. Yüz tipine uygun bir pixie kesim, sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

  • Pixie saç kesimine en uygun yüz tipi, oval yüz tipidir. Ayrıca tepe kısmının hacimli bırakılması durumunda boyunuz daha uzun görünmesini sağlar. Bu kesim kahkülle de kullanılabilir. Özellikle derin ayrılmış, uzun kesim kahküller ile ayrı hava yakalayabilirsiniz.
  • Kalp yüz tipine sahipseniz pixie saç kesimi, gözlerinizi ve elmacık kemiklerini ortaya çıkarır. Kalp şeklindeki yüzü uzatmak için saçın tepe kısmının yoğun ve katlı olması, yanlarının ise aksine düz bırakılması gerekir. Geniş alına sahipseniz yana doğru taranmış kahküller ile alnınızı daraltabilirsiniz. Bu kesim küçük yüze, yüksek elmacık kemiklere sahip kişiler için uygun seçimdir.
  • Yuvarlak yüze sahipseniz amacınız yüzünüzün yuvarlaklığını aza indirmek olmalıdır. Bunun için yana doğru taranmış katlı ve uzun üst kesimle daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Uzun bir yüze sahipseniz pixie kesim için dikkatli olmalısınız. Yanlış bir kesim, keskin hatları daha ön plana çıkarır ve sert bir görünüme neden olur. Sizin için pixie kesim yerine bob kesim daha uygun olacağını söyleyebiliriz.
  • Kare yüz tipiniz varsa hafif katmanlar halinde, yumuşak bir saç kesimi iyi olacaktır. Özellikle de  yukarı doğru taranmış dağınık katlar bu yüz tipine güzel duracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.