Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Gül Suyu!

Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Gül Suyu!
30 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 72 kez okundu.

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Bu günlere kadar gelen bu harika gül suyu, cilt temizliği ve cilt nemlendirme için mutlaka önem arz eder.

Özellikle belirtmek gerekirse makyaj temizlemek için de uzmanların olabildiğince önerdiği ürünler arasında bulunmaktadır.

Cilt nemlendirme ve cilt temizleme özelliğine sahip olan gül suyunu, bilhassa yazın buzdolabında muhafaza ederek soğuk olarak uyguladığınızda yüzünüzdeki kan akışını da epey hızlandırmış olursunuz.

Bu sayede gül suyu beraberinde nemlenmiş olan yüz eskisine nazaran birçok daha canlı bir görüntüye kavuşmuş olacaktır ki çoğu bayanın da en fazla istediği unsurlardan birisi de budur.

Doğal Olduğuna Emin Olun

%100 doğal olduğuna mutlaka emin olmanız gereklidir. Doğal olduğunu anladığınız bir gül suyu, her cilt tipine göre bakım yapabilme fonksiyonunu barındırmaktadır.

özellikle belirtmek gerekirse kuru ciltleri nemlendirmekte ve yağlı ciltlerin nem dengesini sağlar.

Bunlara ek olarak sivilce ve akne gibi şeyler için de %100 doğal bir bakım ürünüdür.

Gül suyu cilt üstündeki sivilce ve akne benzeri iltihaplı rahatsızlıkları ortadan kaldırır. Kızarıklık ve bazı şişkinlikleri de silmektedir.

Bunlara ek olarak tıkanan gözenekleri açması beraberinde mutlaka kullanılması gerekmekte olan bir şeydir. Cilde ışıldamalı görüntü ve enerji veriyor. Sivilceleri tamamen ortadan kaldırarak kurutuyor. Cildinizi nemlendirme fonksiyonu beraberinde cilt kuruluğunu ortadan kaldırır.

Göz altı morlukları ve gene çok yorgun görüntü de ortadan tam anlamıyla kaldırabiliyor. Güneş yanıkları tedavisinde de gül suyu tavsiye edilenler arasında bulunmaktadır. Yine gül suyu kan dolaşımını da hızlandırdığı için selüliti de azaltır.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Antibakteriyel ve antiseptik işlevleri beraberinde gül suyu bedeninizin yüz bölgesi için en uygundur. Yapraklarını da taze olduğu takdirde damlatılması beraberinde alınan gül suyunun içermiş olduğu vitaminleri çoğu kozmetik ürünlerinde görebilmektesiniz.

Özellikle belirtmek gerekirse yağlı ciltlere yararlı olduğunu belirtmiştik.

Gül suyunu pudra beraberinde karıştırabilir ve hafta içinde en az iki defa yüzünüze maske biçiminde yapabilirsiniz.

Yine bu maskeyi de gül suyu beraberinde temizleyebilir ve yağlı cilt görüntüsünü de silmektedir.

Yine sivilceli ciltler için cildin yağlı görüntüsünü ortadan kaldırır ve ciltteki sivilceleri de ortadan tam anlamıyla kaldırır.

Etiketler:

Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Gül Suyu! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ali Enes SOYLU dedi ki:

    Isparta’da olanlar değerini iyi bilirler. Her yönüyle faydalı bir ürün. Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık ayrıca ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git