Moda ve Kombin Önerileri

Parlak Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

22.11.2016
320
Parlak Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

Parlak Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

Parlak ve pürüzsüz bir yüze elbette ki herkes sahip olmak ister. Özellikle bu konuda bayanlar oldukça hassastır. Yüzde meydana gelen kırışıklıklar, matlıklar, lekeler gibi can sıkıcı durumlar özellikle bayanların ciddi anlamda kafalarına taktıkları durumlardır. Hal böyle olunca da bu durumları önlemek için farklı yöntemlere başvururlar. Piyasada bu sorunları gidermek için satılan yüzlerce farklı markada krem ve maske bulunmaktadır. Ancak yüz gibi önemli bir bölgeye içerisinde kimyasal maddeler bulunan kremleri sürmek çokta akla yatmamaktadır. Bu yüzden de içerisinden ne olduğunu bildiğimiz ve evde kendi uğraşlarımız ile hazırladığımız doğal maskeler her zaman için daha güvenli olmaktadır.

  • Patates Maskesi

Patates içerisinde bol miktarda nişasta bulunmaktadır. Nişasta yüz gerginleştirme özelliğine sahiptir. Çiğ patatesler ilk olarak rendelenerek bir kase içerisine boşaltılır. Daha sonra da içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal ilave edilerek iyice karıştırılır. Bu maske yüze sürüldükten sonra göz çevresinde ki koyu halkaları gidermek içinde gözlere iki dilim salatalık konulur. 15 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır.

  • Limonlu Yoğurt Maskesi

Limon ve yoğurt asitli gıdalar olması nedeni ile ciltte beyazlatıcı etki yaratmaktadırlar. Aynı zamanda yoğurt yüzde botoks etkisi de yaratmaktadır. Bir kase yoğurt içerisine yarım limon sıkılır ve iki damla kadar sirke ilave edilir. Bu karışım iyice karıştırılarak yüze sürülür. Yoğurt yüzde hafif kuruyana kadar bekletilir ve daha sonra ılık su ile yıkanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.