Takı & Aksesuar Modelleri

Örgülü Aksesuar Modelleri

Evlerimizi süslemekten ayrı bir zevk alırız. Zaman geçmeden çok geçmeden evlerimizin resmen her köşesini birbirinden değişik aksesuar yada bu tarzda tasarımlar ile daha muhteşem bir görünüme sahip olması için elimizden geleni yaparız.

Kimi zaman aksesuar mağazalarından kimi zaman de kendi emeği ile yapmış olduğumuz süsler ile hoşluğu sağlarız. Fakat katiyen vazgeçilmeyen ve her daim modasını sürdüren el işi olsun örgü danteller olsun sıkça kullanılmasından ötürü size sunulan modellere bayılacaksınız. Zira aklınıza gelebilecek her obje ve eşya bu  örgü aksesuar modelleri yardımıyla hayat bulmuş diyebiliriz.

Şu şekilde ki bazılarında yalnız örgü ipliklerinden oluşan ve bu tarzda model tamamlananlara ilaveten değişik nesnelerin üstüne ayrıntılar yapılmakta. Kısaca örnek olarak kullanılan şişeler , minik objeler gibi bir fazla içecek ürünlerinin şişeleri kullanılabilir. Öteki bir alternatif ise bu tarzları geri dönüşüm olarak düşünebilirsiniz. Zira çöplere atacağımız bir fazla kutular , şişeler , objeler bundan böyle daha büyüleyici güzel değerlenecek ve bu sayede evlerimizi süslemeye  devam edecektir. Hanımlar unutmadan şunu izah edelim size …

Unutmayınız ki böylece gözlere güzel duyu sahip olduğu güzelliği yansıtmak ile birlikte tv ünitelerine , sehpalara , orta masa yada sehpalara zenginliği sunacağından emin olabileceksiniz. Fazla kolay ve kolay bir model de ise bizlerin her an kullandığımız iğneler gibi biçki dikişlerde yer edinen iğneleri ufak yada büyük ebatlar da yapacağımız tasarım yardımıyla daha fazla kullanışlı hale getirebiliriz. Öreceğiniz büyüklükte isterseniz tek motif isterseniz ufak motifleri ördükten sonrasında birleştirerek yuvarlak yada kare şekli verebilirsiniz.

Bu yaptığınız örgünün içine pamuk yada kumaş ekledikten sonra her çeşit biçki dikişlerde kullanacağınız iğneleri üstüne yerleştirebilirsiniz.

Değişik örgüler de ise sözgelişi pencere önü için yada ufak aksesuar düşünürseniz gene örgüler ile çiçek motifleri yada hayvan figürlerinden oluşan modelleri seçebilirsiniz. Takılar da ise bileklikler de boncuk işlemeler bilhassa genç kızların seçeneği olmakta.. Aynı şekilde yüzük , küpe , halhal gibi hanımlara özgü takılara da  dönüştürebilirsiniz. Saç bandası , perde süsleri , buzdolabı süsü , çocuklar için şık aksesuar modelleri gibi fazlaca varlıklı bir kategoriye sahip olmakta. Şu demek oluyor ki kısacası hem yapımı kolay hem de en sevimli el emeği ve göz nuru dökülerek muhteşem aksesuar seçenekleri sizleri bekliyor.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir