Moda ve Kombin Önerileri

Müzik Odası Dekorasyonu

11.12.2018
413
Müzik Odası Dekorasyonu

En Güzel Trend Müzik Odası Dekorasyonu Önerileri

İlk çağlarda psikolojik sorunu olan insanların müzik ile tedavi edildiği biliniyor. Özellikle klasik müziğin insan yaşamında son derece olumlu bir etkisi olduğu gerçek.

Nitekim geçen yıllar içinde de müziğin böylesi etkileri olduğu biliniyor ve günümüzde birçok insan kendi çapında da olsa müzik ile uğraşıyor.

Kimi insanlar gitar çalıyor, kimi insanlar korolara katılıyor, kimileri ise bu işten profesyonel olarak para kazanıyor ki işte bir biçimiyle müziğin içinde olanların da küçük ya da büyük bir müzik odası oluyor.

Bu noktada da dekorasyon konusu devreye giriyor. Zira müzik ile az ya da çok bir biçimde uğraşan insanların müzik odalarının dekorasyonu başlı başına farklılıklar gösterebiliyor.

Müzik odası dekorasyonunun en önemli püf noktası öncelikle olarak çalınan müzik aletinin doğru bir biçimde odaya uygun bir biçimde konulması ve kullanılan diğer objelerin buna uygun bir dekore edilmesi.

Yani bu noktada dekorasyon konusu son derece büyük önem arz ediyor. Bir örnek vermek gerekir ise eğer müzik odasına bir piyano konulmuş ise diğer tüm odadaki nesnelerin buna uygun dizayn edilmesi gerekiyor. Zira piyano büyük bir alet ve yerinden kalkmadan kullanılıyor. Ama eğer bağlama gibi bir müzik aleti var ise onun için de duvara en sağlıklı bir biçimde monte edileceği alanın yaratılması gerekiyor ki kullanılmadığı zaman düşmesin, kırılmasın.

Sonuçta burası bir müzik odası. Öncelikli olarak bu gerçeği asla unutmamak ve dekorasyonu da ona göre yapmak gerekir. İşte burada işin içine kimi incelikler giriyor.  Müzik odalarını işin doğasına göre döşemek gerekiyor.

Örneğin duvarda piyano biçiminde bir kitaplık kullanılabilir. Ya da 80li yıllara gönderme yaparak, biraz nostaljik bir obje olarak kaset biçiminde sehpalar kullanılabilir. Yerde kullanılan halı notalar içerebilir.

Keza benzer bir durum kullanılan perdeler için de geçerlidir. Küçük müzik enstrümanları biçimde biblolar tercih edilebilir. Odada kullanılan renkler ise kişinin yaptığı müzik ile doğru orantılı renkler olmalıdır. Rock müziği yapanlar daha koyu renkler seçebilir ama klasik müzikle uğraşanlar için kesinlikle soft renklerden oluşan bir dekorasyon yapılmalıdır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.