Yaşam

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Tarih Ve Savaş Filmi

Soluksuz izleyeceğiniz 5 tarih ve savaş filmi sizler için listelendi. Filmler aracılığıyla tarihi öğrenmek ve bilgi dağarcığınızı genişletmek istiyorsanız, bu liste tam size göre! İşte, farklı coğrafyalara ait en iyi tarih ve savaş filmleri…

Schindler’in Listesi

Schindlerin Listesi | Moda Ve Kombin Önerileri
Schindler’in Listesi

Steven Spielberg imzası taşıyan Schindler’in Listesi filminde, Ben Kingsley ve Liam Neeson gibi oyuncular öne çıkıyor. Oscar Schindler isimli Alman işadamı, İkinci Dünya Savaşı dönemlerinde Polonya’da bir fabrika kurar. Burada Yahudi işçilerin çalışmasına izin verir ve bu sayede 1000’den fazla Yahudi’nin hayatını kurtarmış olur. Film, gerçek bir yaşam öyküsünden beyaz perdeye yansıtıldı.

Günaydın Vietnam

Gunaydin Vietnam | Moda Ve Kombin Önerileri
Günaydın Vietnam

Tarih ve savaş filmi listemiz, Günaydın Vietnam ile devam ediyor. Robin Williams ve Forest Whitaker gibi yıldızların yer aldığını Günaydın Vietnam filmini, Barry Levinson yönetti. Adrian Cronauer bir radyo DJ’idir. Askeri radyoda çalışması için Saigon’a gönderilir. Sabah programı yapan Adrian Cronauer, klasikleşmiş Günaydın Vietnam sözleriyle askeri birliğe eğlenceli vakitler yaşatır. Filmde, Vietnam Savaşı’nın acımasızlığını göstermeden, bir radyo programı sayesinde askerlerin pozitif şekilde nasıl etkilendiklerine vurgu yapılıyor.

Özgürlük Rüzgarı

Ozgurluk Ruzgari | Moda Ve Kombin Önerileri
Özgürlük Rüzgarı

Ken Loach tarafından çekilen Özgürlük Rüzgarı isimli savaş filmi, Padraic Delaney ve Cillian Murphy gibi başarılı oyuncularla da isminden söz ettirmişti. Film 1920’li yılları anlatıyor. O dönemlerde İrlanda, hala İngiltere’nin bir sömürgesi şeklinde varlığını sürdürüyordu. İrlanda vatandaşlarına, İngiliz askerleri tarafından işkence ve eziyet devam ediyordu. Damien ise tüm bu vahşete şahit olan binlerce vatandaştan biridir. Şiddete karşı koymak ve İngilizleri durdurmak için harekete geçer. Peki, Damien ne kadar başarılı olacaktır?

Kalpazanlar

kalpazanlar | Moda Ve Kombin Önerileri
kalpazanlar

Stefan Ruzowitzky, Kalpazanlar filminin yönetmenidir. August Diehl ve Karl Markovics ise filmin başrollerinde yer alan oyuncular. Film, İkinci Dünya Savaşı zamanında geçer. Alman Nazi Partisi tarafından 1936 senesinde, dönemin en büyük kalpazanlık operasyonunu gerçekleştirilir. Savaşın tek kazananı olmak için Irkçı Naziler, sahte para basarak diğer ülkelerin ekonomilerini olumsuz etkilemektedirler. Kalpazanlık ekibine dahil olanlar yoksulluklarından kurtulur, ancak vicdanları onları rahat bırakmayacaktır.

Aşkta ve Savaşta

Askta ve Savasta | Moda Ve Kombin Önerileri
Aşkta ve Savaşta

Savaş filmi listemizde yer alan Aşkta ve Savaşta isimli yapım, gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlandı. Yönetmen koltuğunda Richard Attenborough karşımıza çıkıyor. Chris O’Donnell ve Sandra Bullock ise filmin başrol oyuncuları. Efsane yazar Ernest Hemingway, İspanyol İçi Savaşı da dahil olmak üzere pek çok savaşta gazeteci olarak yer almıştır. Bazı savaşlarda ise bir militan olarak görev yapmıştır. Bu filmde ise Hemingway, Birinci Dünya Savaşı zamanında İtalya’da ambulans şoförüdür. Bir gün kendisini tehlikeye atar ve yaralanır. Götürüldüğü hastanede hemşirelik yapan Agnes von Kurowsky’e aşık olacaktır. Aşkları mutlu sonla bitmez, ancak hikayeleri sonsuz olur.

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir