Ev Modası

Mutfak İçin Havlu Kenarı Modelleri

Hanımlar zaman geçmeden çok geçmeden her ev eşyalarını hem süslemek amacı ile ayrıca hoş güzellikleri onlara sunmak için örgü dantel modellerinin yer almış olduğu motifler yardımıyla gösterişi yakalamalarına olanak sağlamışlardır.

Örneğin mobilyalarda olsun ev tekstil ürünlerinde olsun ilave edilen el işlerinin dahil edilmesi sonucunda zevklere olmasıyla birlikte gözlere de hitap eden modeller olarak kabul edilmektedir. Mesela banyolarda ve mutfaklarda en fazla sıklıkta kullanmakta olduğumuz havlulara güzel duyu güzellikleri kazandırabilmek amacı ile kimi zaman oyalar, bazende danteller ile muhteşemlik yakalanmaya çalışılmıştır.

Çoğu zaman çeyizler seçilen mutfak havlu kenarı modellerinde başyapıt görünüm içinde görünmesi amacı ile de iğne oyası havlu kenarı modelleri en gözde modeller içinden seçilerek mutfak havlularının kenar kısımlarına kusursuzca dizayn edilmeye çalışılmıştır.

Tercih edilen ve eklenilmesi kabul edilen iğne oyalarında motiflerin çoğunluğunun çiçeklerden oluşan ve iğne oyası olması nedeni ile renk renk veren ağır görünümler içinde çeyizlik mutfaklarda yerini almıştır. Bu iğne oyaları gibi dantel ipliklerinden gerçekleştirilen ve kendine özgü ağır görünümü sayesinde de sahip olduğu güzelliği ve şıklığı kabul eden modellerde sıkça seçim yapılanlar aralarında bulunmaktadır. Esasen dikkatinizi çekti ise mutfak havlularında desenler her an bunların üstüne yapılmıştır. Bunun içinde desen gerçekleştirilen ve havlularda yer edinen çiçeklerin renk tonlarında uyum elde eden örgü ipliklerinden oluşmasına itina göstermelisiniz.

Böylece çiçek deseni ve seçilmiş olan iğne oyaları olsun dantel motifleri olsun resmen muhteşemliği yakalayan modeller olmasına olanak tanıyacaktır. İğne oyaları motifleri bütün olarak motiflerin ufak olması nedeni ile zarifliği kabul eden modellerin olmasına destek olunmuştur.

Dantel motiflerinde ise motiflerin birazcık daha büyükçe olması nedeni ile değişik bir görünüm kazandırması kaçınılmaz olmaktadır. Zira danteller ile çiçekler haricinde yer edinen motiflerde meyvelerden oluşan ve hatta hayvan figürlerinden oluşan ve dantel ipliklerinin ise rengarenk oması sonucunda daha muhteşem motifler elde edilmeye çalışılmıştır.

Bazı mutfak havlularınında ise desen olarak esasen meyve desenleri kullanılması nedeni ile dantel seçilen motiflerde mütevazı beyaz rengin kullanıldığı ve mütevazı şıklığı sergileyen tarzda hitap edecektir. Zira bundan böyle örgü ipliklerinin her renk tonunda olması sayesin de düşünülen çiçek motifleri, meyve şekilleri ve hayvan figürlerini sevdiğiniz renkler ile renklendire bileceksiniz. Bu yüzden de bu şık sunulan modeller ile mutfaklarınıza renk kazandırabilecek ve havluların muhteşem görünmesine olanak sağlayacaksınız.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu