Kadın Modası

Moda Varsa Bilin Ki Orada Kadın da Vardır

Kadın Moda

Kadın ve moda kelimelerin birleşmesi ile ortaya çıkan kadın moda konusu, sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde en çok merak edilen ve ilgi gösterilen konulardandır. Çünkü dinimizde bile yeri olan kadının süsü konusu her bayanı yakından ilgilendirmektedir. ‘Ben modayı takip etmem’ diyen bayanların bile yeni bir ayakkabı modeli görmeleri karşısındaki tepkileri çok ilginçtir. Buradan ortaya çıkan sonuç ise modayı takip etmeyen bir bayan yoktur. 2017 yılında kadın moda denildiğinde ilk akla gelenlerin neler olduğunuz sizler için araştırdık. Araştırmalarımız sırasında zarafetin ve şıklığın sembolü olabilecek kadar iddialı ve zengin görünümlü birçok yenilik ile karşılaştık. En yenilikçi fikirler ise ayakkabı, kot ve kabanlarda görülmektedir. 2017 yılında moda olan kotlar, 50-60 yıl öncesinin modasından İspanyol paçayı geri getirmiş.  İspanyol paça kotlar ve pantolonlar her ne kadar pek de yeni bir fikir olmasa da neredeyse bir asır geriye gitmesi sebebiyle farklı bir açıyı bizlere sunuyor.

Bayan Ayakkabı Modelleri

2017 yılı kadın modasını ele alıp da bayan ayakkabı modelleri ve trendleri hakkında yorum yapmadan geçmek olmaz. Bayanların %80’i, moda ve alışveriş denildiğinde akıllarına iki şey gelir; biri çanta diğeri ise ayakkabı… Bayan ayakkabı modası uzun zamandır topuklu ayakkabıları içerisinde tutuyor. Aslında bu konuyu Türkiye ve diğer ülkeler olarak ikiye ayırmak daha iyi olacak. Ülkemizde boy ortalamasının düşük olmasından mıdır bilinmez ama tüm modern ayakkabı modellerinin hep topuklu olduğu ve en çok sayılan ayakkabıların da yine topuklu olduğu bir gerçektir. Kış için yine toplu ayakkabı tercihi ağır basıyor. 2017 yılına giriş yaptığımız bu karlı soğuk kış günlerinde sağlam ve alt taban üretim maddesi gereği kaymaz özelliğe sahip topuklu ayakkabılar renkleri ile de dikkat çekiyor. Cart ve son derece dikkat çekici lacivert, bordo, açık mavi ve yağ yeşili 2017 yılı vitrinlerini süsleyen ve süslemeye de uzun süre devam edecek renkler arasında.

Bayan Moda

Özellikle ayakkabılar ve kotlar üzerindeki değişimler hakkında bir fikir sahibi olduk.  Tüm bu kriterler 2017 yılına ait bayan moda çizgilerinin temellerini oluşturmaktadır. Ancak elbette ki tüm moda bu kadar ile sınırlı değildir. Bayanların moda dünyasına ait her şeyi en ince detayına kadar sitemizdeki makaleleri takip edebilerek bulabilirsiniz.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir