Moda ve Kombin Önerileri

Moda Olan Bayan Ayakkabı Modelleri

03.01.2018
856
Moda Olan Bayan Ayakkabı Modelleri

En Güzel Bayan Ayakkabı Modelleri

Bayanların giyimlerinde en çok dikkat ettikleri ürünlerin başında ayakkabıları gelir. Bayan ayakkabı modelleri yeni yıla daha girmeden önce belli oldu. Ünlü modelistlerin kalemlerinden çıkan ayakkabı modelleri üretilip podyumlarda sergilendi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda da farklı tarza sahip kadınlar için sunulan çeşitli modeller mevcut. Şıklığına önem verenler, şıklığı kadar rahatlığının da peşinde olanlar, farklı ve her zaman sıra dışı görünümü ile dikkatleri üzerlerine çekmek isteyenler… Tüm farklı isteklere yanıt verebilecek Trend ayakkabı trendleri ile karşınızdayız.

Tüm kadınları cezbeden onları daha kusursuz ve zarif gösteren topuklu ayakkabılardan vazgeçmek mümkün değildir. Sağlıklı bir şekilde topuklu ayakkabı giymenin altın kuralları:

 1. kural: Öncelikle yapılması gereken ayak numarasına uygun ayakkabılar seçmek.
 2. kural: Topuklu ayakkabıların denenmesinde ayağın hijyenik olması ayaklarda nasır vs. olmaması gerekiyor.
 3. kural: Seçilen ayakkabının topuk boyu, giyeceğiniz ortamla uyum sağlamalı.
 4. kural: Kalitesine tabi ki öncelik vermelisin.

Diğer kurallar ise;

 1. kural: Topuklu ayakkabı seçiminde bütçenize de dikkat ediniz.
 2. kural: Ayakkabıyı denerken mutlaka birkaç adım atmalı testten geçirmelisiniz.
 3. kural: Gün boyu giyecek ve ayakta duracaksanız eğer topuk boyu ince olmamasına özen gösterin.
 4. kural: Kalın topuk ya da platform topuk tercih edilmelidir.
 5. kural: Sol ve sağ ayak farklı formda ise büyük olan ayağa göre numara seçimini yapın.
 6. kural: Uzun süre ayakta kalmamaya ara ara oturmaya özen gösterin.

Ayrıca;

 1. kural: Rahat etmek için ayakkabının önüne ya da arkasına silikon taban koyunuz.
 2. kural: Yürüyüşle birlikte bacak kaslarınızı kuvvetlendirecek hareketler yapınız.
 3. kural: Yanınızda mutlaka düz tabanlı bir ayakkabı bulundurun.
 4. kural: Topuk oluşacak rahatsızlıklara karşı dikkatli olun.
 5. kural: Çalışma hayatında sürekli topuklu ayakkabı giymek zorundaysanız her gün farklı topuk boyu tercih edin.

Topuksuz Topuklu Ayakkabı Olur mu?

Topuksuz Topuklu Ayakkabılar

Topuksuz Topuklu Ayakkabılar

Bayan ayakkabı modelleri arasında çok ilginç bir seçenek var. Genellikle bahar aylarında kullanılması mümkün olan b u ayakkabılar topuksuz topuklu olma özelliğine sahip. Bildiğiniz topuklu ayakkabılarda, ayağınızın topuk kısmı dışarıda kalacak şekilde dizayn edilmiş olan bu ayakkabılar farklı görünümleri ile bu yıla imzasını atacak gibi görünüyor.

Spor Ayakkabı Modelleri

2018 Spor Ayakkabı Modelleri - Dokulu Spor Ayakkabılar

2018 Spor Ayakkabı Modelleri – Dokulu Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabı modellerinde en çok dikkat çeken özellik dokulu ayakkabı kullanımı olarak karşımıza çıkıyor. Dokulu yapıları gereği bu yıl ayakkabılarımız çok çabuk kirlenecek. Ama iyi ki bu kumaşa sahip ayakkabıların makinede düşük sıcaklıkta yıkanabilme özellikleri var. spor ayakkabı trendleri çerçevesinde bir ayakkabı satın almak istiyorsanız özel dokulu üretim ayakkabılara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Rahat, Sade ve Şık Ayakkabılar Bu Yılın Trendleri Arasında

Rahat, Sade ve Şık Ayakkabılar 2018 Trendleri Arasında

Rahat, Sade ve Şık Ayakkabılar

Dolgu topuk modası 2018 yılında da sürüyor. Ayakların ağrımasına son getiren bu topuk seçeneği sayesinde şık olduğunuz kadar rahat duruşunuza da kavuşma imkanına sahip olabileceksiniz. Üstelik sadece kış aylarında kar ve buzlanma olaylarında olası sakatlıkları önlemenin yanı sıra bahar aylarında da aynı konforu sürdürebileceksiniz. Sadelik, şıklık, esneklik ve rahatlık arayan tüm bayanların buluşma noktası olacak olan bu ayakkabılar sizlerin de seçimleriniz arasında olabilir.

İş Kadını Ayakkabı Modellerinde Leopar Esintisi Döndü

2018 İş Kadını Ayakkabı Modellerinde Leopar Esintisi

İş Kadını Ayakkabı Modellerinde Leopar Esintisi

Uzun yıllardır leopar desen ayakkabı modasından uzak kalmıştı. Ancak  bayan iş ayakkabı modelleri arasında sıklıkla karşılaşacağız. Farklı boyuttaki çalışmaları ile elde edilmiş olan leopar desenler, iş kadınlarının gardıroplarında olmazsa olmazlar arasında yer alacak gibi görünüyor. Elbette ki sizler leopar desenden nefret ediyor olabilirsiniz. Diğer bir iş kadını ayakkabı trendi ise büyük fiyonklu ayakkabılar olacak. Bilginize.

Özel Gün Ayakkabıları

2018 farklı ve Özel Gün Ayakkabıları

farklı ve Özel Gün Ayakkabıları

Resimde gördüğünüz kırmızı topuklu ve çok süslü olan ayakkabı, düğün ayakkabısı modelleri arasında oldukça trend olacak. Süslü bayanlar, tüm süslerinizi takıp takıştırmanın zamanı geldi. Düğünü olacak bayanlardansanız ve süslü, bol aksesuarlı giyimi seviyorsanız mütevazı olmak için kendinizi zorlamanıza gerek yok. Çünkü bu yıl takıp takıştırmak çok moda. Hatta ayakkabı modellerinde bile…

Süslü ayakkabılar moda dedik. Botlarda bile desen çalışmalarının ağırlıklı olduğu modelleri görmekteyiz. En sade ayakkabılarda bile ufak da olsa farklı çalışmaların yer aldığı ayakkabı modelleri ile bu yıl çok süslü olacaksınız. Kiminde desen, kiminde toka, kiminde fermuar, kiminde boncuk… Ama hepsinde farklı bir detayın olduğunu fark edeceksiniz.

Ayakkabıda İki Renk Rüzgarları Esiyor

Ayakkabı modası içerisine aniden giriş yapan iki renk ayakkabı modelleri  daha da popüler hale geldi. Farklı iki rengin tek bir ayakkabı da buluşması fikrini birçok bayan çok kısa zaman içerisinde benimsedi. Özellikle giyim seçiminde zorlanan bayanların kurtarıcısı haline gelen iki renkli ayakkabı modelleri vitrinlerde yerlerini aldı.

‘Neyi ne ile giysem?’ ‘Hangi renk hangi renk ile yakışır? ’Ayakkabımın rengi kıyafetim ile uydu ama çantam çok zıt bir renge sahip’ gibi olumsuz düşüncelerden kurtulmak mümkün hale geldi. Kendi özel tasarımı gereği içerisinde iki rengi barındıran ayakkabılarınızın bir rengi ile çantanız uyumlu iken diğer rengi ile kıyafetiniz uyum sağlayabiliyor. Modanın da bayanların bu sorunlarını çözebilecek bir ürün üzerine yoğunlaşmış olması harika görünüyor.

İki Renk Ayakkabı Modasının Tarihi Oldukça Eski

İki renk ayakkabıların ilk görüldüğü yıla baktığımızda 1957’ye dayandığını görmekteyiz. Bu akımı çıkaran marka ise Chanel olmuştur. İlk piyasaya sürülen ve oldukça tercih edilen iki renkli ayakkabılar bej ve siyah rengin kullanılması ile elde ediliyordu. Böylelikle her kıyafet ve her aksesuar ürünü kolayca kombinlenebiliyordu.

Bej ve Siyah

Bej ve Siyah

Bej ve Siyah Ayakkabı

Bej ve Siyah Ayakkabı

Bej ve Siyah Ayakkabı Modelleri

Bej ve Siyah Ayakkabı Modelleri

Sonbahar-kış sezonuna ait ayakkabı trendlerine göz attığımızda yine Chanel markasının, ucu farklı renkte üretilen ayakkabıları dikkatleri çekmekteydi. En trend ayakkabılar olan bu modeller ayakkabı trendleri arasında da olup, çok daha fazla talep görmeye başladı. Böylelikle birçok marka tarafından benimsenerek vitrinlere dahile dildi.

Sizler de Paris şıklığınızı giyiminize eklemek isteyenlerdenseniz çift renkli ayakkabılar için gardırobunuzda yer açabilirsiniz.

İlkbahar-Yaz Ayakkabı Trendleri

İçinde bulunduğumuz 2018 ilkbahar-yaz dönemine ait kreasyonlara göz attığımızda, bahsettiğimiz gibi renkli ayakkabılar çok revaçta.

İki Renkli Ayakkabı Modelleri

İki Renkli Ayakkabı Modelleri

Hatta artan talep, görülen fazla ilgi üzerine üretilen ayakkabılar bej ve siyah renklerinin ötesinde oldukça geniş bir renk yelpazesine yayıldı.

2018 Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı Modelleri

Yine bu modele sahip olan ayakkabılarda kırmızılar, altın ve gümüş renkleri gibi sıra dışı renkleri ve tonlarını bulabilmek kolay.

2018 İlk Bahar Yaz Ayakkabı Trendleri

İlk Bahar Yaz Ayakkabı Trendleri

2018 İlk Bahar Yaz Modası

İlk Bahar Yaz Modası

2018 İlk Bahar Yaz Ayakkabı Modası

İlk Bahar Yaz Ayakkabı Modası

2018 İlk Bahar Yaz Ayakkabı

İlk Bahar Yaz Topuklu Ayakkabı

Fotoğraflardan yola çıkarak sizlerde en sık kullandığınız renkleri dikkate alarak alışverişlerinizi yapabilir ve sonucunda ise giyimlerinizdeki uyun yakama sorunundan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.