Diyet ve Zayıflama

Mide Ameliyatı ve Sonrası

 

Mide ameliyatında ve mide ameliyatının kaç saat sürdüğü ve öncesinde de mide ameliyatının ne işe yaradığını bilmek bizlere en önemlisini getirmektedir. Dünyanın her yerinde en fazla uygulanan cerrahi yöntemdir. Obezite hastalarına yapılan cerrahi bir operasyon. Bu ameliyatlar uzman doktorlar tarafından ve uygun cerrahi ekipmanları ile yapıldığı ve 1 saat sürdüğüdür. Ameliyatın ardından hastanın ilk ayı çok önemlidir. Bu dönemde hasta yediklerini ve içtiklerine çok dikkat etmelidir. Aksi takdirde midenin iyileşme sürecinde farklı problemler ortaya çıkabilir. Ameliyatla ile bir davranış değişikliği olmaktadır. Davranışlarımızı değişirken kendimizi ve başkalarını değiştirmek çok zor bir iştir. Ameliyatın sizinler için her şeyin yerini kapsayacağını anlamamız gerekmektedir.

Ameliyattan sonra hayatınız değişecek olan ameliyat öncesinde ve sırasında veya sonrasında hayatınız değişecektir.  Sadece beden değil. Aynı zamanda ad beyniniz, sindirim sisteminiz ve bütünüyle bir hayat değişikliği yapacaksınız. Yeterli uyuma, stresi en aza indirme, kendinizi boşlukta hissedip fazla yeme, arkadaşlarınız veya aileniz ile vakit geçirmek ve ihtiyacınız olduğunda dinlenmek gibi sorumluluklar yerini tutacaktır. Mide Ameliyatı ile mide ameliyatından sonra nasıl olmalı, kendinize iyi davranmalısınız. Başlamadan önce belli bir zaman dilimine girdiğinizi göreceksiniz. Bu süre ameliyattan önce ve sonrasını kapsamaktadır.  Günleri, haftaları ve ayları alacaktır. Öncelikle kendiniz zaman ayırmanız gerekmektedir. Böylece daha mutlu ve günlük olan yaşamı daha kolay benimseyeceğinizi anlayacaksınız. Kendinize de iyi davranmanız lazım.  Sabırlı olunmalı ve değişikliği sizi yıldırmasına izin vermemeyi bilmeniz lazım. Ayrıca kendimizi çok iyi motive de etmememiz lazım ki her seferinde başaracağım kelimesini kullanmalıyız. Değişim çok zor ama bunu sağlığım için yapmalıyım.

Vücudunuzu çok iyi dinlemelisiniz. Çünkü ameliyat öncesi vücudunuz sinyaller verecektir. Kendinize aç olup olmadığınızı   yani Vücudunuzu dinlemeyi öğrenirseniz başarıya ulaşırsınız. Sıkıldığınız, kızgın olduğunuz ya da üzgün olduğunuz için yemek yenilmektedir. Mide ameliyatı ipuçlarına dikkat etmek önemlidir. Vücudunuzu anlamanız gerekir. Mesela, hayat duygusal olduğunuzda, rahat hissetmek için yemek yeme isteyebilirsiniz. Fakat ne kadar yediğiniz veya ne yediğiniz üzerinde kontrolü kaybetmemelisiniz.

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu