Şal ve Eşarp Modelleri

Mevsimlik Örgü Bayan Fular Modelleri

Biz bayanların en şık ve en büyüleyici güzel aksesuar tarzları şüphesiz ki el işi örgü dantel modellerinden oluşan tasarımlardır. Zira çoğu zaman örgü olması ve bu yüzden bizi daha zarif ve şıklıkla buluşturan stilleri mükemmelliği kavuşturmaktadır.  Tığ işleri olması aslına bakarsan bununla beraber Örgü Bayan Fular Modelleri zerafeti de getirecektir.

Boyut olarak ise genelinde ince şekilde şu demek oluyor ki kalınca ve enli yapılmamakta , kimi zaman de şerit halinde olmakta. ayrıyeten bahar denilince baharın resmen simgesi olan çiçekler her an örgülerde başta tutulması nedeni ile bu bahara hususi örgü kadın fular modellerine de yansımıştır.

Değişik şekiller de örebilme imkanımız olması nedeni ile bizlerde farklılıklar yaratabiliriz. Mütevazı güzellikler arayanlar için sadeliği yansıtacak özellikler de yapabiliriz. Şu şekilde ki düz ve mütevazı ilmikler olarak fuları bitirelim ve sonrasında ki aşamalar da bu düz örgü üstüne ayrıyetten örülen çiçekler ile topyekün kapayalım. Böylece baharın çiçekleri ile mükemmel bir fular yapabilme şansımız olacaktır. Tişört yada bluzlar ile beraber kombin yapabilmek için ise yalnız zincirler ile gerçekleştirilen ve yaprak motifleri ile zenginleştirilen modellere model renginden değişik renk tonu ile çiçekler dahil ederseniz şık kombin elde edersiniz.

Yaprak motiflerini yeşil renk ile yapmayabilirsiniz. Kimi zaman tek renk tercihi ile gerçekleştirilen kimi zaman de her motifi değişik renkler ile örülen fular olabilir sözgelişi ..

Bu ensiz gerçekleştirilen fular haricin de ise enli gerçekleştirilen ve trabzan zincirler ile örülmekte ve bu şekilde oluşan fularları şal yada bolero olarak yeğleyen hanımlar da olmakta.  Bunlara saçaklar yada ponponlar eklenebilmekte.

Bazı hanımlar ise firkete benzer biçimde fularlar da örmekte. Örnek olarak birazcık daha ağır fular modelleri elde etmek isterseniz yazma yada şifonları da kullanabilirsiniz. İsterseniz desenli şifonlar yada yazmalar olabileceği suretiyle mütevazı ve tek renkten olan şifonları da değerlendirme şansımız olacaktır.

Mesela bunların kenar kısımlarına iğne oyaları fazlaca fazla kullanılmakta . Şu şekilde ki malum bahar çiçekleri ayriyeten örülen iğne oyası motifleri itina içinde ilave edilmekte ve fazlaca fazla şık bahara hususi fularlar olarak kombinlere dahil edilmekte.  Sizler isterseniz dantellerden motifleri tasarımlar arasına dizayn edebileceğinizi unutmayınız.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir