Maskara Ambalajındaki Renkler

Maskara Ambalajındaki Renkler
16 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 43 kez okundu.

 

Makyaj konusu çok farklı açılardan değerlendirilebilir.  Günümüzde insanlar neredeyse makyajı ile uykuya giriyorlar zira kimse makyajsız yüzünü görmek bile istemiyor ve bu noktada makyajın olağanüstü değiştirici gücüne sığınıyorlar. Doğru bir makyaj malzemesi ve doğru kullanım tekniği ile de harika sonuçlar elde etmek mümkün. Her bir yüz bölümü için farklı bir makyaj malzemesi var ki bunlardan bir tanesi de kirpikler için kullanılan maskaralar. Maskaralar hem gözlerin öne çıkmasını, hem de kirpiklerin daha gür, daha uzun görünmesine vesile oluyorlar. Ama en temel görevleri kirpikleri belirginleştirmek. Maskara ambalajındaki renkler de kullanılacak olan maskaranın rengi konusunda bilgi veriyorlar.

Maskara ambalajındaki renkler konusuna değinmeden önce maskara renkleri hakkında bilgi vermek gerekir ise ağırlıklı olarak kullanılan her yaşta, her kadın tarafından siyah ama siyah renk de kendi içinde koyu siyah, normal siyah gibi alt başlıklara ayrılıyor. Kahverengi bir diğer tercih edilen bir renk. Mavi, yeşil, lacivert ağırlıklı olarak insanların karşısına çıkan renkler. Tüm bu renklerin hitap ettiği kesimler ise farklı farklı.

Maskara ambalajındaki renkler markadan markaya değişmemekle beraber, ton farkları doğal olarak ortaya çıkabiliyor. Kişiler maskara alırken mutlaka ambalaj üzerinde yer alan rengin ne olduğuna bakmalı ve ondan sonra tercihini yapmalı. Yani kişi sadece ambalajındaki görüntüden bu renk siyahtır mantığı ile hareket etmeden mutlaka üzerinde yer alan kodu görerek ürün tercihini yapmalı. Keza siyahın kendi içinde tonları olduğu da düşünüldüğünde kişi eğer siyah renk maskara alacak ise hangi tonda istiyor ise o tonda maskara aldığından emin olmalı. Ama ürünlerin rakamları çok ekstrem bir durum olmadıkça renkleri etkilemiyor. Burada önemli olan kişinin kendisine en uygun olan maskara rengini bulabilmesi ve kullanabilmesi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git