Estetik

Liposuction Uygulaması Nasıl Yapılır?

Liposuction Uygulaması Nedir? Liposuction Fiyatları

Doğamız gereği insanların vücudunda bulunan yağ hücre sayısı hiçbir zaman değişiklik göstermez. Doğduğumuz yaşta ki yağ hücre sayımızla öldüğümüz yaşta ki yağ hücre sayımız aynı olacaktır.

Buna rağmen ergenlik sonrası vücutta bulunan yağ hücre sayısı artış göstermese bile hacimsel olarak büyüyecektir.

Bunun sonucunda da bireylerde kilo artışı görülmektedir.

Bu kilo artışından kurtulmak için düzenli spor ya da egzersiz, uzman kontrolünde yapılacak diyet gibi aktiviteler uygulansa bile vücudun belli noktalarında yok olmayan  yağ birikintileri bulunabilir.

İşte tam bu noktada liposuction müdahalesi ile birlikte vücudun yüksek direnç gösteren bu noktalarında bulunan yağ birikimleri vakumlama yöntemi ile emilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Bu yöntem hiçbir birey için zayıflama yöntemi olarak kullanılamaz. Sadece vücut çizgilerini düzeltmek amacı ile gerçekleştirilmektedir.

Yağ dokusu heykeltraşlığı olarak isimlendirilen liposuction doğru hastalarda tedavi yöntemi olarak kullanıldığı takdirde doğru ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Vücutta genellikle yüz, boyun ve çene altı bölgesi, göğüsler, karın, bel ve basen bölgelerine uygulanmaktadır.

Yapılacak cerrahi müdahale sonrası vücutta herhangi bir sarkma meydana gelmemesi için tedaviye tabi tutulacak hastaların ciltlerinin elastikiyeti belirli seviyede olmalıdır.

Aksi takdirde ameliyat sonrası sarkmalar cerrahi müdahalenin bulunulduğu yerde meydana gelecektir. 1- 2,5 saat arasında değişen cerrahi müdahale saatleri tedavinin uygulanacağı bölgenin hacmine göre değişmektedir.

Liposuction Fiyatları

Fiyatları ameliyat olacak kişinin fiziki özelliklerinin yanı sıra yaşına, tedavi uygulanacak bölgelerin sayısına ve ameliyat sonrası ek tedavi ihtiyacı duyup duymayacağı konusunda ki özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Buna göre doktorunuzla uygulamanın yapılışını konuşabilir ve taşıdığınız sorunun büyüklüğüne göre, işlemin nasıl sonuçlanacağını ve buna göre fiyatın da nasıl meydana geleceğini öğrenebilirsiniz.

Bu sayede daha sağlıklı bir fiyat ortaya çıkarken, kendi sorun büyüklüğünüze göre fiyatın değişebileceğini unutmamalısınız.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir