Ev Modası

L Koltuk Salon Dekorasyonu

Özellikle küçük salonlarda daha az yer kaplayarak daha fazla oturma alanı sunan L koltuklar dekorasyonda farklılık sunabilen modellerdir. Rahatlığı daha fazla ön plana koyan L tipi koltuklar konforun da adresi olur. Çok farklı amaçlar için kullanımında rahatlık sağlayan bu koltuk tipleri salonlarınızı daha da şık hale getirir. L koltuk salon dekorasyonu çeşitleri kendi salonunuza göre seçimi yapılması ev için vazgeçilmez olacaktır.

l-koltuk-salon-dekorasyonu
l-koltuk-salon-dekorasyonu

1.Daha Fazla Koltuk ve Daha Az Yer

L koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır

L koltukların minimal olanları küçük salonlarda, heybetli ve gösterişli olanları ise büyük salonlarda tercih edilir. Dar salonlarda orta kısım açık kalır ve odada duvara tam oturan koltuk mekanı genişletir.

  1. L Koltuklarınızda Kumaşlarınızı Odanızın Eşyalarına Göre Seçin

Bazıları için önemsiz gözüken bir durum olsa da mobilyanızın kumaş türü seçimi son derece önemlidir. Odanızdaki diğer eşyalarla beraber uyumu sağlandığı vakit ancak bütünlük oluşur. Aksi gerçekleştiğinde uyumsuzluk dekorasyonunuzda karmaşıklığa sebep olacaktır. Misal olarak etnik desenleri seçtiğiniz bir salonda deri kumaş türü uyumu zor olabilecektir. Daha modern görünümü sağlayan deri, eski otantikliğin eseri etnikle uyumsuzluğu göz önüne çıkaracaktır. Kısaca L koltuk salon dekorasyonu için koltuklarınızın kumaş türüne dikkat edin.

  1. Rahatlığınızı Düşünerek L Koltuklarınızı Salonunuza Yerleştirin
l-kose-koltuk-modeli
l-kose-koltuk-modeli

L koltuklarının en büyük avantajlarından birisi rahat bir oturmayı sağlamasıdır. Dilerseniz ayaklarınızı uzatabileceğiniz şekle sahip olan bu konforlu koltuklar televizyon izlerken rahatlık sağlar. İşten geldiğiniz zaman yorgunluğunuzu giderecek olan koltukların konforu sayesinde hem salonunuz dekorasyonda zenginlik elde eder hem de keyifli zamanların biriktirilmesi sağlanır. Alan varsa L koltuğun bir yanına berjer yerleştirip güzel bir lambaderle bütünlük oluşturabilirsiniz.

  1. Fonksiyonel L Koltuklar Avantajlarını Sunar

L koltuk salon dekorasyonu için vazgeçilmez parçalardan birisidir. Bu koltuklar özellikle küçük salonlarınız için kurtarıcı koltuk olma özelliğini taşırlar. Kapladıkları alanın daha küçük olması avantajlı bir durumken, salonun tipine göre seçtiğiniz L koltuğunuzun fonksiyonel özellikleri büyük bir artı olarak karşınıza çıkacaktır. Yatak olabilen L koltuklarınızda dilediğiniz zaman misafirlerinize çok daha rahat bir şekilde ağırlayabilirsiniz. İsterseniz de kendiniz için yatak haline getirerek iş dönüşü daha rahat halde salonunuzda durursunuz. Yatağa dönüşmesini istemiyorsanız içinde çekmeceler bulunan türlerinden de seçebilirsiniz.

modern-salon-dekorasyonu
modern-salon-dekorasyonu
  1. Modül Parçaları Olan L Koltuklar ile Dilediğiniz Şekli Salonunuzda Yapın

L koltuk salon dekorasyonu içerisinde avantajlı özelliği bulunan model, modül parçalar halindedir.Uzanma koltukların uzun yerini de siz dilediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Dilerseniz iki tane küçük koltuk olarak da ayrımını yapabilirsiniz. Tıpkı bir yapboz gibi olan bu koltuk parçaları salonunuzun özelliklerine göre yerleşimi gerçekleşir. Pencere kenarında koymak isteyeceğiniz ayrı bir parça olabilir veya salonda size ait dinlenme köşenizi parça parça yaşatabilirsiniz.

  1. Kırlentlerinizde Renkleri Kullanmaktan Korkmayın

L koltukların vazgeçilmez unsuru kırlentleridir. Düz renk olarak seçim yaptıysanız ve salonu hareketlendirmek isterseniz kırlentlerle bu durumu sağlayabilirsiniz. Salonunuzun monotonluğunu yıkacak olan bu renk çalışması canlılık kazandıracaktır. Canlı renkler koltuğunuzun tam köşesinde yer alarak enerjinin yayılmasını da sağlar. Bu kırlentlerde dilerseniz bir tane renk seçimi yapabileceğiniz gibi dilerseniz de farklı renk çeşitliliklerini de kullanırsınız. L koltuk salon dekorasyonu için bu yüzden kırlentler çok önemlidir.

  1. Koltuğunuzun Pufu Sehpa Görevini Görebilir

Bazı L koltukların uca eklenildiği zaman uzamasını sağlayan pufları bulunur.Bu puf ortaya konulduğunda tam bir sehpa görevini üstlenecektir. Renk olarak koltuğunuzla aynı olduğu için uyum salonunuzun içerisinde kendini tam anlamıyla gösterir. Göz uyumu renklerin bütünlüğü ile sağlanırken dekorasyonunuzda kullanımda da kolaylık gerçekleşir.

l koltuk dekorasyonları
l koltuk dekorasyonları
  1. Salonunuzda Yakalamak İstediğiniz Çizgiyi Belirleyin

L koltuk salon dekorasyonu yapmadan önce salonunuzun nasıl bir çizgide olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü bu çizgiyi belirledikten sonra koltuk seçiminizi gerçekleştirmeniz dekorasyonunuzu daha bütünleştirici hale getirir. Neşeli bir salonunuzun olmasını istiyorsanız koltuklarınızı pastel tonlarda seçmeniz bu isteğinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Sakin bir salonunuzun olmasını istiyorsanız eğer açık renk bu konuda ideal olacaktır. Ayrıca açık renk salonunuzun ferah bir görüntüye sahip olmasına vesile olur. Eğer ki daha otantik bir salonunuzun olmasını istiyorsanız daha sıcak tonları tercih etmeniz diğer parçalarla renk uyumunu sağlayacaktır. Misal olarak kahverengi rengi otantik salonlar için uyumlu bir renk olarak görülür. Duvarı da koyu bir maviye boyarsanız tablo gibi bir salona sahip olursunuz. Satın alabileceğiniz yerler TIKLA

L koltuk Dekorasyon Örnekleri için galeri

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir