Cilt Bakımı

Kuru Fırça ile Vücut Fırçalayarak Selüliti Engelleyin

Yavaş dolaşmakta olan kan dolaşımı ve yine yetersiz lenf dolaşımı, selülit problemini maalesef daha da yükseltmektedir.

Kuru vücut fırçalama da bu esnada devreye girerek dolaşım sisteminizi uyarmaktadır ve lenf akışını düzene sokup selülit ile mücadelede önem arz eden bir şekilde rol oynamaktadır.

Kuru vücut fırçalama işleminden sonra da bir masaj eldiveni beraberinde hafif bir şekilde cilde vurulması da yine kolajen liflerini yumuşatmaktadır ve yağ hücrelerini vücudunuzdan uzaklaştırır.

O yüzden de kuru vücut fırçalamanın selülite karşı etkisi tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek oranlardadır. Bu da yine araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Fırçalama İşlemi Nasıl Olmalı?

Yumuşak, doğal kıllara sahip olan bir çeşit fırça ile sırtınızı fırçalayın. Fazla aşırı bastırmayarak kolunuzun uzanabildiği kadar fırçalama işlemini gerçekleştirin. Sonra da yavaş bir şekilde bacaklarınızı, karnınızı, kalçalarınızı ve kollarınızı fırçalayın.

Fırçalarken de lenf sistemini uyarabilmek amacı ile omuzlarınızda ve sırtınızın üstünde aşağı kısma doğru bacak ve kollarınızda çalışıyorken yukarı doğru fırçalayabilirsiniz. Bütün bunlar için de sadece birkaç dakikanızı alabilirsiniz. Şimdi ise rahatlıkla duşa girebilirsiniz.

Duşta Suyun Sıcaklığı İle Oynayın!

Duşa girdiğiniz zaman da yine suyun sıcaklığını değiştirerek bu uygulamanın etkisini yükseltebilirsiniz. Yıkama işlemi bittikten sonra su sıcaklığını azaltın ve soğuk su ile bir süre durulanmanız yeterlidir. Sonra da su sıcaklığını tekrar yükseltin ve yine birkaç dakika sıcakta kalın.

Duşunuzu beş saniye soğuk su şoku ile tamamlayabilirsiniz. Sıcaklık değişiklikleri de yine kılcal damarları hareket ettirerek dokuları güçlendirir ve kan dolaşımınızı önemli oranlarda hızlandırmaktadır.

En iyi kuru vücut fırçaları yine kaktüs veya da Japon palmiyesi doğal liflerinden yapılmış olanlardır. Birçok fırçaların ulaşılması zor bölgelere ulaşmayı sağlayacak kadar sağları bulunmaktadır ancak cildinizde problemli bölgeler var ise oraları fırçalamamalısınız. Buna örnek olarak varisli damarların üstlerini örnek gösterebiliriz.

Düzenli olarak vücudunuzu 1 ay fırçaladıktan sonra zaten farkı göreceksiniz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu