Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Saç Nemlendirici Doğal Maske Tarifleri

Kuru saçlara sahipseniz veya güneşin ve denizin etkisiyle saçlarınız yıpranmış ve kurumuşsa, bu kuruluğun önüne, düzenli olarak doğal saç nemlendirici maskeler uygulayarak geçebilirsiniz. Bu maskeleri evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra bir bone takmalı veya streç filmle saçınızı sarmalısınız. İşte yapımı oldukça kolay saç nemlendirici maskeler

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Kuru, mat, ve yıpranmış saçlar için evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz en etkili tariflerden birisidir.
Malzemeler: 1 adet yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı beyaz sirke veya elma sirkesi
Bunları bir kapta iyice karıştırın ve saçlarınızı bölümlere ayırarak fırça yardımıyla saçınıza uygulayın. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu tarif orta boy saçlar için uygundur. Saçlarınızın uzunluğuna göre tarifi arttırıp, azaltabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Saç Nemlendirici Muz ve Ballı Maske

saç maskesi | Moda Ve Kombin Önerileri
Kuru ve yıpranmış saçınız varsa mutlaka uygulamanız gereken bir nemlendirici saç maskesidir.
Malzemeler: Yarım bardak sade yoğurt, 1/4 bardak bal, 1 adet muz
Muzu mikserden geçirin ve daha sonra üzerine balı ve yoğurdu ekleyerek iyice karıştırın. Sonra saçınıza uygulayarak 30 dakika kadar bekletin ve ardından yıkayın. Muzu temizlemek zor olabilir, bunun için ince dişli tarakla saçınızı tarayıp daha rahat temizleyebilirsiniz.
Bu tarifi saç uzunluğuna göre yarı oranda arttırıp, azaltabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Saç Nemlendirici Avokado ve Ballı Maske

Malzemeler: 1 adet orta boy avokado, 2 yemek kaşığı bal
Avokadoyu püre haline getirin ve balı ekleyerek güzelce karıştırın.Daha sonra saç derisine masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla ve şampuanla yıkayın.

Kuru Saçlar İçin Saç Nemlendirici Avokado – Yumurta Maskesi
Malzemeler: Yarım avokado, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yumurta
Avokadoyu püre haline getirdikten sonra diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın, saçınıza uygulayın. Bekletebileceğiniz kadar saçınızda bekletin. Ardından mutlaka soğuk suyla yıkayın ve şampuanlayın.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir