Saç Bakımı

Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Kullanılabilecek Saç Modelleri

Kıvırcık saça sahip olan kadınların aklında hep bu soru vardır: “Kıvırcık saça nasıl şekil vereceğim?” Kıvırcık saçlar yapı gereği hacimli bir görüntüye sahip olduklarından şekil vermek zorlaşabiliyor. Fakat kıvırcık saçlar için de kolay kıvırcık saçlar için saç modelleri vardır. İşte o saç modelleri…

Kıvırcık saça sahipseniz ve güzel görünmesini istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey saçlarınıza iyi bakmalısınız. Eğer sürekli olarak saçlarınıza ellerinizle dokunma alışkanlığınız varsa bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü ellerinizin üzerinde oluşan bakteriler saçlarınızın kısa bir süre içinde yağlanmasına ve kıvırcık olan saçlarınızın kötü görünmesine yol açar.

Buklelerinizin güzel bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız duşta saçlarınızı soğuk suyla durulayın ve mutlaka nemlendirin. Daha sonra ise kuruması için kendi haline bırakın.

Eğer kış aylarında kurutmadan edemem derseniz  saç kurutma makinesi difüzörü kullanın. Bu şekilde bukleleriniz daha güzel gözükür.

elale Örgü Saç Modelleri 53 | Moda Ve Kombin Önerileri

Gelelim saç modellerine

  • Kıvırcık saçınızı topuz yaparak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Tepede topuz günlük hayatta oldukça keyifle kullanılabilen bir modeldir.
  • Dağınık topuz modelleri kıvırcık saçlara çok yakışır. Üstelik bu model kıvırcık saçlara kolay bir şekilde uygulanabilir.
  • Şelale örgü saç modeli kadınlar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bu örgü modelinin  kıvırcık saçlı kadınlara düz saçlı kadınlardan daha çok yakıştığını söylemek mümkün. Üstelik bu model sıcak yaz günlerinde oldukça kullanışlıdır.
  • Saçlarınızı dalgalı olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için bir işleme gerek de yoktur. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınız biraz nemli kalsın. Nemli saçlarınızı örün ve sabaha kadar açmayın. Sabah örgülü saçlarınızı açtığınızda kendiliğinden harika dalgalara kavuşacaktır.

3450dd228a82d23e7d654efa7c279274 esra page | Moda Ve Kombin Önerileri

ce9c305e0c00ef339f270999b5472b3b esra page | Moda Ve Kombin Önerileri

kıvırcık saçlar için saç modelleri mini mini 1 | Moda Ve Kombin Önerileri

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir