Moda ve Kombin Önerileri

Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Kullanılabilecek Saç Modelleri

17.07.2017
1.169
Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Kullanılabilecek Saç Modelleri

Kıvırcık saça sahip olan kadınların aklında hep bu soru vardır: “Kıvırcık saça nasıl şekil vereceğim?” Kıvırcık saçlar yapı gereği hacimli bir görüntüye sahip olduklarından şekil vermek zorlaşabiliyor. Fakat kıvırcık saçlar için de kolay kıvırcık saçlar için saç modelleri vardır. İşte o saç modelleri…

Kıvırcık saça sahipseniz ve güzel görünmesini istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey saçlarınıza iyi bakmalısınız. Eğer sürekli olarak saçlarınıza ellerinizle dokunma alışkanlığınız varsa bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü ellerinizin üzerinde oluşan bakteriler saçlarınızın kısa bir süre içinde yağlanmasına ve kıvırcık olan saçlarınızın kötü görünmesine yol açar.

Buklelerinizin güzel bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız duşta saçlarınızı soğuk suyla durulayın ve mutlaka nemlendirin. Daha sonra ise kuruması için kendi haline bırakın.

Eğer kış aylarında kurutmadan edemem derseniz  saç kurutma makinesi difüzörü kullanın. Bu şekilde bukleleriniz daha güzel gözükür.

Gelelim saç modellerine

  • Kıvırcık saçınızı topuz yaparak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Tepede topuz günlük hayatta oldukça keyifle kullanılabilen bir modeldir.
  • Dağınık topuz modelleri kıvırcık saçlara çok yakışır. Üstelik bu model kıvırcık saçlara kolay bir şekilde uygulanabilir.
  • Şelale örgü saç modeli kadınlar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bu örgü modelinin  kıvırcık saçlı kadınlara düz saçlı kadınlardan daha çok yakıştığını söylemek mümkün. Üstelik bu model sıcak yaz günlerinde oldukça kullanışlıdır.
  • Saçlarınızı dalgalı olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için bir işleme gerek de yoktur. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınız biraz nemli kalsın. Nemli saçlarınızı örün ve sabaha kadar açmayın. Sabah örgülü saçlarınızı açtığınızda kendiliğinden harika dalgalara kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.